Portowcy nie tęsknią za Bartoszem Konitzem. "Mamy w drużynie takie małe ZOO"

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Odejście Bartosza Konitza było jednym z największych osłabień Pogoni Szczecin w letnim okienku transferowym. Doświadczony zawodnik przeniósł się do Płocka, ale w klubie z Pomorza Zachodniego nikt z tego powodu szat nie rozdziera.

Letnie ruchy transferowe w PGNiG Superlidze Mężczyzn mogły robić wrażenie. Wiele klubów pożegnało swoich kluczowych graczy, w ich miejsce angażując innych zawodników. Wśród klubów, które na odejściach z klubu ucierpieć teoretycznie powinny najwięcej była Pogoń Szczecin, która straciła m.in. Wojciecha Zydronia i Bartosza Konitza.

Mimo osłabień Portowcy rewelacyjnie rozpoczęli rozgrywki ligowe, najpierw urywając punkty Vive Tauronowi Kielce, a następnie wygrywając trzy mecze z rzędu. Dobra postawa zespołu cieszy trenera Rafała Białego, który nie krył obaw przed tym jak drużyna będzie wyglądać w tym sezonie.

- W końcówce poprzednich rozgrywek wypadli nam zarówno Michal Bruna, jak i Bartek Konitz, który praktycznie od lutego nie mógł oddać rzutu na bramkę. Tylko w meczu ze Stalą Mielec narzucał trochę bramek, a w innych spotkaniach mógł jedynie asystować - mówi opiekun szczecińskiej drużyny.

Rafał Biały jest zadowolony z postawy Pogoni Szczecin na początku sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn
Rafał Biały jest zadowolony z postawy Pogoni Szczecin na początku sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn

W miejsce rekonwalescentów do kadry Pogoni wskoczyło dwóch nieznanych szerzej zawodników Paweł Krupa i Łukasz Gierak, którzy dziś należą do podstawowych graczy ekipy znad Zalewu Szczecińskiego. - Największe przed tym sezonem wzmocnienia, to właśnie ta dwójka, która w końcówce poprzednich rozgrywek zbudowała się i gra naprawdę obiecująco - przyznaje Biały.

Trener Portowców cieszy się też z progresu w grze innych zawodników. Za wzór stawia m.in. Patryka Walczaka. - Zrobił on w tym sezonie bardzo duży postęp i gra naprawdę dobrze. W obronie też mamy kilku silnych chłopaków, w drużynie w ogóle jest takie małe ZOO - uśmiecha się szkoleniowiec szczecinian.

- W Zabrzu nam nie wyszło, ale gdyby ktoś przed sezonem mi powiedział, że przyjadę na mecz z Górnikiem niepokonany - mając za sobą mecz z Vive - to wziąłbym to w ciemno. Zdarzyła nam się porażka, ale trzeba zapieprzać dalej. Nie możemy teraz siąść i płakać, a dobrze przepracować czas do kolejnego meczu. Jedziemy za dwa tygodnie do Kwidzyna i tam też chcemy wygrać - zapowiada trener Pogoni.

Źródło artykułu:
Czy Pogoń Szczecin będzie się liczyć w walce o medal?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (6)
avatar
iter
22.09.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
W wielkim gównie to jest teraz zabrze i będzie tonąć coraz bardziej razem ze swoim kapitanem jurasikiem i jego majtkiem kmiecikiem ;-) Chyba synku zapomniałeś jakie lanie dostaliście na inaugur Czytaj całość
avatar
Maniutek_90
21.09.2015
Zgłoś do moderacji
0
4
Odpowiedz
Choć na polskim handballu znam się dość dobrze, to przed transferem Gieraka do Szczecina niezbyt wiele o nim słyszałem. Pamiętam szopkę wokół jego transferu do Głogowa, a potem żal, że nie prze Czytaj całość
miki
21.09.2015
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
[quote]W miejsce rekonwalescentów do kadry Pogoni wskoczyło dwóch nieznanych szerzej zawodników Paweł Krupa i Łukasz Gierak[/quote] Pan redaktor tak na serio z tym szerzej nie znanym Gierakiem? Czytaj całość