Młodzi Nafciarze zdobyli Gdynię

Do niespodzianki doszło w starciu Spójni Gdynia z Orlen Wisłą II Płock. Mający wysokie aspiracje gospodarze przegrali aż 21:28. Osiem bramek dla Nafciarzy rzucił Roman Chosik.

Spójnia Gdynia sezon zaczęła od wysokiego zwycięstwa z Wolsztyniakiem Wolsztyn. Co prawda w następnej kolejce podopieczni Marcina Markuszewskiego przegrali w Olsztynie z Warmią Traveland, jednak byli faworytami w starciu z Orlenem Wisłą II Płock. Młodzi Nafciarze w meczu z MKS-em Poznań zasygnalizowali jednak, że są w stanie zwyciężać w I lidze.

Początek spotkania nie zwiastował niespodzianki. Co prawda po bramce Michała Szczutowskiego w 6. minucie spotkania goście prowadzili 3:1, jednak cztery kolejne bramki rzuciła Spójnia i gdy drugim celnym rzutem z rzędu popisał się Wojciech Matuszak, było już 5:3 dla gospodarzy. Podopieczni trenera Markuszewskiego w 21. minucie powiększyli swoją przewagę do trzech trafień i niespodziewanie na boisku zaczęła rządzić Orlen Wisła II!

Prawdziwy koncert w końcówce pierwszej połowie dali Miłosz Rupp i Roman Chosik. Płocczanie grali też znakomicie w obronie i w konsekwencji pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 11:12. Od początku drugiej połowy zespół prowadzony przez Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego zaczął konsekwentnie wcielać swój plan w życie.

Łącznie od 22. do 42. minuty Spójnia rzuciła tylko pięć bramek, tracąc w tym czasie czternaście. Od stanu 14:20 gospodarze zdołali zmniejszyć prowadzenie płocczan do trzech bramek, ale gdy tylko drużyna z Trójmiasta zaczęła łapać kontakt, Nafciarze przeprowadzili ostateczny atak.

Goście rzucili cztery bramki z rzędu i do końca kontrolowali sytuację na boisku. Mecz zakończył się ostatecznie rezultatem 21:28. Oznacza to, że po porażce z SMS-em ZPRP Gdańsk, Orlen Wisła II wygrała już drugi mecz z rzędu i ma tylko punkt straty do lidera! Spójnia chcąc walczyć o czołówkę musi natomiast zacząć wygrywać.

Spójnia Gdynia - Orlen Wisła II Płock 21:28 (11:12)

Spójnia: Zimakowski, Skowron - Matuszak 5, Rychlewski 4, Oliferchuk 4, Rakowski 2, Wróbel 2, Ringwelski 2, Derdzikowski 1, Chyła 1 oraz Bielec, Nazimek, Brukwicki, Pedryc. Karne: 1/3. Kary: 4 min.

Orlen Wisła II: Ruciński, Wiśniewski - Chosik 8, Rupp 6, Starzyński 3, Lemaniak 3, Szczutowski 2, Miedziński 2, Graczyk 1, Turkowski 1, Adamski 1, Koper 1 oraz Sowul, Janiszewski, Moryń. Karne: 1/3. Kary: 4 min.

Kary: Spójnia - 4 min. (Ringwelski 2 min., Pedryc 2 min.), Orlen Wisła II - 4 min. (Lemaniak 2 min., Szczutowski 2 min.). Sędziowie: Kaniecki, Sarnowski (Brodnica). Widzów: 50.