Derby Śląska dla Zgody (relacja)

Jak przystało na derby Śląska w spotkaniu nie brakowało walki, jednak sam mecz nie był porywającym widowiskiem. Jedna jak i druga drużyna popełniała błędy, ale dwa punkty na swoje konto zapisał zespół z Rudy Śląskiej.

Maciej Echolc

Chorzowianki dwukrotnie prowadziły w spotkaniu po bramkach Marleny Lesik ze skrzydła (1 min. 1:0) i Natalii Szyszkiewicz z drugiej linii (5 min. 2:1). Jednak wyrównana walka trwała tylko do 11 minuty meczu, kiedy do remisu doprowadziła aktywna w pierwszej połowie Lesik (5:5). Kolejne minuty spotkania to rosnąca przewaga przyjezdnych, które z minuty na minutę wykorzystywały liczne błędy "niebieskich" (9 w pierwszej połowie) kończąc pierwszą połowę z 6-cio bramkową przewagą (9:15).

Druga połowa przebiegała również pod dyktando bielszowickiej Zgody, która w tym spotkaniu była zdecydowanie lepszym zespołem. W 45 minucie po stracie w ataku Kamili Rzeszutek kontrę na bramkę zamieniła Barbara Jasińska wyprowadzając swój zespół na 8 bramkową przewagę. Przełomowym momentem meczu mógł być rzut karny Edyty Grudki z 53 minuty, Zgoda w tym czasie popełniała wiele błędów, a w bramce Ruchu dwoiła i troiła się Krystyna Wasiuk. Jednak piłka po rzucie Grudki odbiła się i poszybowała nad poprzeczką broniącej w tym spotkaniu Doroty Krzymińskiej. Po meczu Edyta Grudka nie kryła swojej złości za niewykorzystany rzut karny mówiąc: - Szkoda, że nie rzuciłam tego karnego. Myślę, że gdyby bramka padła to można było powalczyć o korzystny dla nas wynik. Ogólnie wydaje mi się, że nie zagrałyśmy na najwyższym poziomie, a Zgoda była zespołem bardziej dojrzałym. Starałyśmy się opanować nerwy w trakcie spotkania, ale nie wychodziło nam to dzisiaj za bardzo.

Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem rudzkiego zespołu 30:24, a dyskusji nie może podlegać fakt, że na chwilę obecną na Śląsku w kobiecym szczypiorniaku rządzi Zgoda Ruda Śląska Bielszowice. Cieszyć może również iż, na trybunach chorzowskiej hali zasiadł prawie komplet publiczności, a zespół miejscowych głośno dopingował fun klub kibica.

Ruch Chorzów - Zgoda Ruda Śląska 24:30 (9:15)

Ruch Chorzów: Wasiuk, Wąż - Radoszewska 6, Samsel 1, Lanuszny 6, Lesik 3, Szyszkiewicz 2, Wawrzynczyk, Maroń 1, Grudka 5, Rzeszutek.
Trener: Adam Michalski.

Zgoda Ruda Śłąska Bielszowice: Mieńko, Krzymińska D. - Gleń 2, Pawlik 5, Jasińska 7, Świszcz 6, Stangret, Waga 7, Mrozek 1, Krzymińska M., Kucińska, Weselak 1, Olek 1.
Trener: Krzysztof Przybylski.