Francja: Znakomity Paweł Podsiadło! Nimes zremisowało z Creteil

Paweł Podsiadło był jednym z bohaterów meczu Nimes - US Creteil. Polak zdobył siedem bramek. Starcie piątej i szóstej drużyny Ligue 1 zakończyło się remisem (30:30).

Kamil Kołsut

29-latek na bramkę Creteil rzucał z 78-procentową skutecznością. Polak do siedmiu goli dołożył asystę. Podsiadło zdobył trzy bramki z gry (na pięć prób) i wykorzystał cztery rzuty karne. Lepszy od niego był tylko występujący w zespole gości Hugo Descat (8/9).

Sam mecz był bardzo wyrównany. Obie drużyny wdały się w wymianę ciosów. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie przyjezdni potrafili obejmować trzybramkowe prowadzenie, Nimes wyrównywało jednak stan meczu. W 59. minucie na 30:29 trafił Podsiadło. Wynik spotkania trzydzieści sekund przed końcową syreną ustalił Victor Alonso.

Zespół Podsiadły po pięciu kolejkach z siedmioma punktami zajmuje w tabeli piąte miejsce. Creteil ma na swoim koncie oczko mniej i plasuje się lokatę niżej. Polak wystąpił jak dotąd w czterech meczach Ligue 1 i zdobył w dziesięć bramek.

Nimes - US Creteil 30:30 (15:13)
Najwięcej bramek: dla Nimes - Paweł Podsiadło 7, Asgeir-Orn Hallgrimsson, Steven George - po 5; dla Creteil - Hugo Descat 9, Sergio de la Salud 4, Mohamed Mokrani 4.