Ostrovia niczym walec rozjechała Nielbę

To miało być najciekawsze spotkanie 5 kolejki I ligi grupy B, a okazało się jednostronnym widowiskiem. Nielba nie przecwstawiła się rozpędzonej Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

Dawid Bilski

Derby Wielkopolski ściągnęły na trybuny ostrowskiej hali komplet publiczności. Kibice liczyli na spotkanie na wysokim pierwszoligowym poziomie. Nie zawiedli ich tylko gospodarze.

Ekipę z Wągrowca stać było tylko na remis 1:1 tuż na początku spotkania. Później na boisku dominowali już tylko rywale. Ostrowski zespół rozegrał jedno z najlepszych jeśli nie najlepsze spotkanie w ośmioletniej przygodzie z zapleczem ekstraklasy. Najwierniejsi kibice mają prawo nie pamiętać kiedy biało-czerwoni grali na wysokim poziomie przez pełne 60 minut.

W 37 minucie podopieczni Krzysztofa Przybylskiego osiągnęli przewagę dziewięciu bramek - 20:11. W ekipie z Wągrowca jedynym jasnym punktem na placu gry był Dariusz Widziński, który w pojedynkę próbował odrabiać straty. W 49 minucie przewaga gospodarzy stopniała na dystans sześciu trafień, ale ich odpowiedź była zabójca dla przyjezdnych. Trzy bramki z rzędu Ostrovii pozbawiły jakichkolwiek złudzeń szczypiornistów z Wągrowca. Ostrowska drużyna ostatecznie triumfowała 30:22.

- Nie pozwoliliśmy rywalom na wiele i możemy cieszyć się ze zwycięstwa. Procentuje ciężka praca w okresie przygotowawczym. Graliśmy ze spadkowiczem z ekstraklasy i nie trzeba było dodatkowo motywować chłopaków - podsumował Krzysztof Przybylski, trener gospodarzy.

Po piątkowym meczu ostrowska drużyna ma na swoim koncie komplet punktów i awansowała na pozycję lidera grupy I ligi. Ostrowian może w sobotę "zdetronizować" Piotrkowianin Piotrów Trybunalski jeśli pokona u siebie Olimp Grodków.

KPR Ostrovia - Nielba Wągrowiec 30:22 (16:11)