LM: Skjern podbiło Szafuzę, 11 bramek Csaszara to za mało

Skjern Handbold pokonało Kadetten Schaffhausen 30:24 (12:13) w jedynym czwartkowym meczu grupy D Ligi Mistrzów. Gospodarzom nie pomogło nawet 11 bramek Gabora Csaszara, który po raz kolejny rozegrał znakomite zawody.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Węgierski playmaker już przed tygodniem znalazł się w centrum uwagi, po tym jak w starciu z Motorem Zaporoże rzucił 14 goli. Jego trafienia zapewniły wówczas Kadetten pierwszą wygraną w rozgrywkach, a sam Csaszar znalazł się w siódemce kolejki Ligi Mistrzów. Teraz 31-latek ponownie ma szansę na to wyróżnienie, jednak jego ekipie bardziej przydałyby się stracone w czwartek punkty.

Dzięki zwycięstwu w Szafuzie, Skjern umocniło się na 1. miejscu w tabeli grupy D. Wicemistrzowie Danii o swej wygranej przesądzili dopiero w samej końcówce. Jeszcze w 48. minucie Kadetten traciło do gości zaledwie jedną bramkę (20:21), ale w ostatnich minutach zawiodło na całej linii.

Mistrzowie Szwajcarii w całym meczu popełnili 20 błędów, z czego aż osiem w końcowym kwadransie zawodów. W efekcie w 52. minucie Skjern wygrywało już 25:21 i wkrótce powiększyło przewagę do sześciu goli.

Najlepszym strzelcem w szeregach duńskiej drużyny był Bjarte Myrhol, który mecz zakończył z sześcioma bramkami w sześciu próbach. O wygranej Skjern zadecydował jednak kolektyw. Pięć trafień zapisał Markus Olsson, a po cztery gole dołożyli Lasse Mikkelsen, Bjarke Christensen i Morten Christensen.

Na półmetku zmagań w grupie D szwajcarski zespół traci do liderów ze Skjern już pięć punktów. Duńczycy pewnym krokiem zmierzają w kierunku play-offów o grę w fazie TOP 16.