Rehabilitacja Meblarzy. Sokół odjechał bez punktów

W meczu 7. kolejki I ligi mężczyzn KS Meble Wójcik Elbląg pokonał przed własną publicznością Sokoła z Kościerzyny 30:22.

Anna Dembińska

Przed spotkaniem obie ekipy dzielił zaledwie jeden punkt. Meblarze z dorobkiem ośmiu oczek zajmowali piąte miejsce w ligowej tabeli, Sokół natomiast siódme i trudno było wskazać faworyta tego pojedynku. W poprzedniej kolejce zarówno Elbląg, jak i Kościerzyna doznali porażek i w bezpośredniej rywalizacji chcieli się rehabilitować swoim kibicom.

Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy po golach Adama Lisiewicza i Szymona Kmiecia prowadzili 2:0. Przez pierwsze minuty zawodnicy Sokoła byli zdecydowanie bardziej skuteczni i odskoczyli na cztery bramki. Gospodarze długo wchodzili w mecz, jednak od 11. do 17. minuty tylko oni trafiali do siatki. Pięć bramek z rzędu pozwoliło nie tylko odrobić straty, ale równie wyjść na prowadzenie 7:6. W kolejnych akcjach nieźle między słupkami spisywał się Maciej Pieńczewski i Sokół odskoczył na dwa trafienia. Do końca pierwszej połowy trwała naprzemienna wymiana ciosów i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 11:12.

Po zmianie stron gospodarze wzmocnili obronę i rzucili aż pięć bramek z rzędu. Po przerwie zarządzonej na prośbę trenera przyjezdnych, gra się wyrównała, jednak elblążanie utrzymywali kilkubramkowe prowadzenie.

Kwadrans przed zakończeniem spotkania tablica wyników wskazywała 21:18. Dobrze na wysuniętej jedynce spisywał się Jakub Olszewski, co mocno utrudniało Sokołowi rozegranie skutecznych akcji. Trzy gole z rzędu gospodarzy pozwoliły im objąć sześciobramkowe prowadzenie. Kościerscy zawodnicy opadli z sił i nie potrafili zatrzymać Meblarzy, którzy ostatecznie jeszcze powiększyli przewagę. Wójcik zwyciężył 30:22.

Meble Wójcik Elbląg - Sokół Browar Kościerzyna 30:22 (11:12)