Kaszubki skutecznie odparły ataki. Beniaminek poprawił sytuację w tabeli

UKS PCM Kościerzyna wygrał drugi mecz z rzędu u siebie. Tym razem zespół z Kaszub pokonał KPR Ruch Chorzów 27:23. Bohaterką tego spotkania była Karolina Mokrzka, która rzuciła aż 11 bramek.

Michał Gałęzewski

Oba zespoły niezwykle ambitnie podeszły do środowego spotkania. Miały one po dwa punkty i było to spotkanie za cztery punkty. Żadna drużyna nie potrafiła wyjść na prowadzenie wyższe, niż różnicą jednej bramki i gdy w 16. minucie skutecznie karnego wykonała Joanna Rodak, na tablicy wyników widniał rezultat 6:6.

Od tego czasu znakomicie spisywały się zawodniczki z Kaszub. Dobrze zarówno z linii siedmiu metrów, jak i podczas szybkich akcji grała Karolina Mokrzka. Wychowanka Jutrzenki Płock w 23. minucie rzuciła bramkę na 11:6 i od tego czasu gospodynie zaczęły grać bardzo dobrze.

Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 13:9, a po bramce Weroniki Sus, w 34. minucie było już 15:10. Gdy wydawało się, że UKS PCM może już uspokoić grę i spokojnie dowieźć zwycięstwo, cztery bramki w ciągu czterech minut rzuciły podopieczne Adama Wodarskiego i po trafieniu Rodak, było już tylko 15:14.

Co prawda zespół, który prowadzi Dariusz Męczykowski potrafił wyjść nawet na czterobramkowe prowadzenie, jednak na osiem minut przed końcowym gwizdkiem, gdy Dominikę Brzezińską pokonała Natalia Doktorczyk, był remis 21:21 i w Hali Sokolnia zrobiło się niezwykle gorąco!

W najważniejszym momencie spotkania bramkę zamurowała skuteczna od początku spotkania Brzezińska, natomiast ciężar zdobywania bramek wzięły na siebie Karolina Mokrzka i Patrycja Wójcik. Chorzowianki nie potrafiły sobie poradzić ze skuteczną obroną beniaminka PGNiG Superligi, który skutecznie je kontrował. Mecz zakończył się wynikiem 27:23 i UKS PCM zajmuje już 10. miejsce w tabeli PGNiG Superligi kobiet, oddalając się od strefy spadkowej.

UKS PCM Kościerzyna - KPR Ruch Chorzów 27:23 (13:9)

UKS PCM: Brzezińska - Mokrzka 11, Górna 5, Belter 2, Ziółkowska 2, Jakubowska 2, Wójcik 2, Białek 1, Sus 1, Wasak 1 oraz Żukowska.