Bundesliga: SG Flensburg wskoczył na drugie miejsce. Odrodzenie THW Kiel po przerwie

Szczypiorniści SG Flensburg-Handewitt po wygranej z SC Magdeburg przesunęli się na drugie miejsce w tabeli Bundesligi. THW Kiel dość niemrawo zaczęło swój mecz, ale Zebry ostatecznie cieszyły się ze zwycięstwa.

Marcin Górczyński

Spośród wszystkich niedzielnych pojedynków najciekawiej zapowiadało się spotkanie SG Flensburg-Handewitt z SC Magdeburg. Swój ciężar gatunkowy miało również starcie sąsiadów w ligowej tabeli Füchse Berlin i THW Kiel.

We Flensburgu spodziewano się wyrównanego pojedynku i rzeczywiście tak było. Do 15. minuty wynik oscylował wokół remisu i dopiero bramki Lasse Svana Hansena oraz kapitalne parady Mattiasa Anderssona pozwoliły SG Flensburgowi na odskoczenie rywalowi na pięć bramek (13:8). SC Magdeburg nie zamierzał odpuszczać i przed przerwą zniwelował niemal całą stratę (15:14).

Po wznowieniu gry dominował Flensburg, lecz na 10 minut przed końcem rywale wrzucili piąty bieg i doprowadzili do remisu. Na szczęście dla gospodarzy mieli oni w składzie Henrika Toft Hansena i Thomasa Mogensena, którzy tuż przed końcem rozmontowali defensywę Magdeburga i zapewnili swojej ekipie zwycięstwo 33:30.

Niemniej ciekawie było w Berlinie, gdzie do przerwy miejscowe Fuchse prowadziło 12:11 z przeciętnie grającym THW Kiel. W drugiej części do gry włączył się Domagoj Duvnjak i raz za razem znajdował sposób na Silvio Heinevetter. Warto też wspomnieć, że kolejny świetny mecz w bramce Kilonii zanotował Niklas Landin, który szczególnie w drugiej połowie odbierał rywalom chęć do gry. THW wygrało 27:24 i do czasu rozegrania spotkania przez MT Melsungen zaległego spotkania zajmuje drugie miejsce w tabeli.

W pozostałych spotkaniach SC DHfK Lipsk bez większych problemów ograł ThSV Eisenach, a TBV Lemgo roztrwoniło przewagę z pierwszej połowy i zremisowało z TSV Hannover-Burgdorf dowodzonym przez Kaia Haffnera.