Golden League: Pierwsza porażka Francuzów od 19 miesięcy! Islandia minimalnie lepsza od Norwegii

Obydwa czwartkowe spotkania rozgrywek Golden League okazały się zacięte. W pierwszej konfrontacji Dania pokonała Francję, natomiast w drugiej Islandia okazała się lepsza od Norwegii.

Tomasz Rosiński

Starcie Francuzów z Duńczykami od początku było bardzo wyrównane, a na boisku trwała wymiana ciosów praktycznie bramka za bramkę (8:7 w 15. minucie). Dopiero około 25. minuty Mikkel Hansen i spółka zaczęli przyspieszać i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się ich zwycięstwem 13:10.

Po zmianie stron wciąż na fali był duński zespół, który na kwadrans przed zakończeniem pojedynku prowadził 18:13. Mimo niekorzystnego rezultatu, Trójkolorowi nie zwiesili głów i rozpoczęli szaleńczą pogoń za swoim przeciwnikiem, która o mały włos zakończyłaby się sukcesem. W końcowym rozrachunku duńscy szczypiorniści triumfowali zaledwie jednym trafieniem (23:22), zaś mistrzowie świata ponieśli pierwszą porażkę od 19 miesięcy, gdyż ostatni raz przegrali 4 kwietnia 2014 roku ze Słowenią (26:27).

Islandczycy i Norwegowie również stoczyli zacięty bój, który był emocjonujący praktycznie od początku do końca. W końcowym rozrachunku więcej zimnej krwi zachowali Aron Palmarsson (8 bramek w meczu) i jego reprezentacyjni koledzy, którzy pokonali ekipę ze Skandynawii 28:27 (15:15).