Szwedzi nie dali szans Rosjanom, dwa trafienia Dmitrija Żytnikowa

W meczu towarzyskim w ramach przygotowań do ME 2016 rozegranym w Halmstad, reprezentacja Szwecji piłkarzy ręcznych okazała się zdecydowanie lepsza od kadry Rosji.

Tomasz Rosiński

Szwedzi spokojnie rozpoczęli czwartkową rywalizację (4:4 w 9. minucie), ale z czasem zaczęli przyspieszać i po dwudziestu minutach prowadzili z Rosjanami 9:6. Praktycznie nie do zatrzymania w ofensywie był Fredrik Petersen, dzięki któremu Trzy Korony wygrywały po pierwszej połowie 17:11.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, a gospodarze tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia i po trafieniu Niclasa Ekberga mieli na kwadrans przed końcem konfrontacji dziesięć bramek przewagi nad Sborną (25:15). Przyjezdni już nie mieli argumentów do skutecznej walki i polegli 21:30.

Dwa gole dla przegranych zdobył rozgrywający Orlen Wisły Płock, Dmitrij Żytnikow.

Szwecja - Rosja 30:21 (17:11)
Najwięcej bramek: dla Szwecji - Fredrik Petersen 7, Anton Halen 5, Niclas Ekberg 4; dla Rosji - Gleb Kalarasz  5, Rusłan Daszko 3, Dmitrij Żytnikow, Timur Dibirow i Igor Soroka - po 2.