Golden League: Druga porażka Francji, Dania i Islandia w formie

Mistrzowie świata zawodzą! Drugiej porażki w listopadowym turnieju Golden League doznała w sobotę reprezentacja Francji. Podopieczni Claude'a Onesty ulegli Islandii, która w niedzielę zagra o triumf w zmaganiach z Danią.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Trójkolorowi przegrali z Islandią różnicą dwóch bramek, choć do przerwy to oni wygrywali 15:13. W drugiej części spotkania grający w nieco eksperymentalnym składzie mistrzowie świata pozwolili rywalom przejąć inicjatywę, a ci w już 41. minucie wyszli na prowadzenie 19:18.

Świetne zawody rozegrał w sobotę Aron Palmarsson, który umiejętnie dyrygował grą islandzkiej drużyny. W 45. minucie ekipa Arona Kristjanssona wygrywała już 22:19 i choć w ostatnim kwadransie zdobyła zaledwie trzy bramki, to i tak zwyciężyła 25:23.

Islandczycy w niedzielę zagrają o wygraną w listopadowej edycji turnieju Golden League. Rywalem zawodników z Wyspy Gejzerów będą Duńczycy, którzy w sobotę wygrali w Haslum z Norwegami 33:28.

Wicemistrzów Europy do triumfu w sobotnim spotkaniu poprowadzili rozgrywający Michael Damgaard oraz skrzydłowy Casper U. Mortensen, którzy do spółki zdobyli blisko połowę bramek całego zespołu (16 z 33). W ekipie Norwegów wyróżnił się natomiast skrzydłowy IFK Kristianstad, Kristian Bjornsen.

Norwegowie w niedzielę powalczą o 3. miejsce w turnieju. Początek ich spotkania z Francuzami o godz. 18:15. Duńczycy zagrają natomiast z Islandią o 20:30.

Golden League:

Francja - Islandia 23:25 (15:13)
Najwięcej bramek: dla Francji - Timothey N'Guessan 5, Michael Guigou 4, Daniel Narcisse 3; dla Islandii - Gudjon Valur Sigurdsson, Aron Palmarsson, Runar Karason - po 4.

Norwegia - Dania 28:33 (14:17) Najwięcej bramek: dla Norwegii - Kristian Bjornsen 6, Magnus Jondal 5, Sander Sagosen, Espen Lie Hansen - po 4; dla Danii - Michael Damgaard, Casper U. Mortensen - po 8, Jesper Noddesbo, Mads Mensah Larsen - po 3.