Croatia Cup: Chorwaci pokonali Czarnogórę, dwie bramki Strleka

Szczypiorniści reprezentacji Chorwacji triumfowali w rozgrywanym w Umagu turnieju Croatia Cup. W ostatnim meczu ekipa Zeljko Babicia pokonała Czarnogórę 28:23 (10:12). Dwa trafienia dla Hrvatskiej zanotował Manuel Strlek.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Skrzydłowy Vive Tauronu Kielce nie był jednak liderem chorwackiej ekipy. Czwartą drużynę ostatnich mistrzostw Europy do wygranej poprowadzili bramkarz Filip Ivić (10 interwencji, 37-procentowa skuteczność) oraz skrzydłowy Zlatko Horvat i rozgrywający Luka Stepancić, którzy do spółki zdobyli 15 z 28 bramek zespołu.

Chorwaci wygraną nad Czarnogórą zawdzięczają świetnemu finiszowi spotkania. W 47. minucie na tablicy świetlnej widniał jeszcze wynik 21:21, ale już pięć minut później podopieczni Babicia prowadzili 25:21.

Strlek nie był jedynym zawodnikiem Vive Tauronu, który pojawił się w niedzielę na parkiecie hali w Umagu. W ekipie Czarnogóry szansę gry dostał 17-letni Branko Vujović, ale młody rozgrywający nie wpisał się na listę strzelców.

Croatia Cup, Umag:

Chorwacja - Czarnogóra 28:23 (10:12) Najwięcej bramek: dla Chorwacji - Zlatko Horvat 9, Luka Stepancić 6, Antonijo Kovacević 3, [...] Manuel Strlek 2; dla Czarnogóry - Vuko Borozan, Fahrudin Melić, Stefan Cavor - po 5, [...] Branko Vujović.