Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Tak się zdobywa wielkie imprezy. Polska zdefiniuje piłkę ręczną na nowo

Polska i Szwecja w 2023 roku zorganizują mistrzostwa świata. To będzie turniej, który określi piłkę ręczną na nowo. Organizatorzy chcą przenieść sport na inny poziom przeżywania. Stąd hasło: "Handball redefined. It starts now!"

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Piłka ręczna / Piłka ręczna

Piłkę ręczną mają odmienić nowe technologie. - Szeroko dostępny live streaming, przeniesienie rywalizacji do rzeczywistości wirtualnej, wzbogacenie jej o aplikacje gamingowe... Do tego możliwość śledzenia zawodników i dostępu do obszernej analizy danych pokazujących sport w jeszcze bardziej przystępnej formie - wymienia Jan Mosiejczuk.

To on, jako przedstawiciel firmy Dentsu Aegis Network w Polsce - która jest także partnerem światowej federacji lekkiej atletyki oraz olimpiady w Tokio 2020 - przemawiał kilkanaście dni temu w Soczi przed komisją złożoną z członków Wysokiej Rady IHF, która przyznała nam prawo organizacji turnieju.

Marketingowy partner Związku Piłki Ręcznej w Polsce planuje w 2023 roku zaprosić kibiców do świata wirtualnej gry. Sprawić, by już od momentu kupienia biletu, poprzez obecność w Strefach Kibica i na obiektach sportowych, po obserwację samego meczu mogli współuczestniczyć w przeżywaniu widowiska razem z zawodnikami.

Dentsu Aegis Network chce też otworzyć multimedialne muzeum piłki ręcznej. - Odkryliśmy, że stan archiwaliów w tej dyscyplinie jest bardzo słaby - przyznaje Mosiejczuk. - Do dziś rozchwytywane są dawne źródła. Szwedzi przyznali na przykład, że ostatnio fascynowali się starymi nagraniami z klasycznej taśmy przygotowanymi przez polskich trenerów dotyczących pewnych form rozgrywania środka pola - mówi.

Polska aplikacja została odebrana jako niezwykle profesjonalna. Obserwatorzy podkreślali, że "trafiliśmy w punkt". - Było skromnie i rzeczowo. Bez przyjęć, polskich wieczorów i zbędnych gadżetów. Postawiliśmy na precyzję, materiały promocyjne dystrybuując w minimalnym zakresie - wyjaśnia nasz rozmówca.

Trzy lata temu EHF przyznał nam prawo organizacji mistrzostw Europy. Teraz poszliśmy po więcej. - Nasz prezentacja była kompleksowa. Jako Dentsu odpowiadaliśmy przede wszystkim za jej stronę formalną oraz samą strategię przedstawienia - wyjaśnia nasz rozmówca. - Dotyczyła zarówno samego turnieju, założeń marketingowych, logotypu jak i działań promocyjnych popularyzujących piłkę ręczną. Przekonaliśmy, że Polska jako kraj jest bezpieczna i przyjazna.

Plan organizacji turnieju już teraz jest opracowany w szczegółach. Od warunków dla kibiców, poprzez kwestię hal i miast-organizatorów, na transporcie kończąc.

Mistrzostwa świata mogą gościć obiekty o pojemności minimum pięciu tysięcy widzów. Dlatego na liście miast-organizatorów zabrakło Kielc czy Warszawy. Nie zamyka to jednak przed nimi szans na goszczenie turnieju. Do startu MŚ pozostało ponad siedem lat.

Polacy do walki o organizację turnieju przystąpili wspólnie ze Szwedami. - Chcemy go zrobić na jeszcze większą skalę, a nasi partnerzy są doświadczeni w organizacji takich wydarzeń - wyjaśnia Mosiejczuk. Co ciekawe, podczas Kongresu IHF wielu jego uczestników ze zdziwieniem pytało Polaków, dlaczego nie spróbowali powalczyć o organizację sami. To oznaka szacunku. I dowód na to, że świat piłki ręcznej nam ufa.

Kamil Kołsut



Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
  • Labor Zgłoś komentarz
    Widzę, że redakcja wzięła mój ostatni komentarz pod uwagę. Więc kolejna propozycja ( jako że poziom redakcji po przejęciu przez wp.pl osiągnął dno) - jak już jest informacja, że w
    Czytaj całość
    gronie miast-organizatorów nie ma Kielc i Warszawa, to warto byłoby wymienić miasta które organizują MŚ oraz dodatkowo dodać, że pomimo, że hala w Płocku spełnia wymagania na taką imprezę to nie znajduje się w gronie z niezrozumiałych przyczyn.
    • Labor Zgłoś komentarz
      "Mistrzostwa świata mogą gościć obiekty o pojemności minimum pięciu tysięcy widzów. Dlatego na liście miast-organizatorów zabrakło Kielc, Płocka czy Warszawy. Nie zamyka to jednak
      Czytaj całość
      przed nimi szans na goszczenie turnieju. Do startu MŚ pozostało ponad siedem lat." Orlen Arena w Płocku ma 5,5 tys. miejsc. Redakcja znów pokazuje pełny profesjonalizm.
      • Marcin Axel Zgłoś komentarz
        pytanie czy w 2023 roku Szwecja jeszcze będzie istniała ... bo może być to już kalifat ...
        • montexowy87 Zgłoś komentarz
          Przydałaby się nam jakaś impreza kobiecego szczypiorniaka :)
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×