KSSPR Końskie wygrał w meczu za cztery punkty

W meczu dwóch drużyn które grają dużo gorzej niż w ubiegłym sezonie, KSSPR Końskie który grał w dwunastoosobowym składzie pokonał UKS Olimp Grodków 34:26. Aż 12 bramek dla gospodarzy rzucił Michał Bąk.

Michał Gałęzewski

W ubiegłym sezonie KSSPR Końskie skończył rozgrywki na trzecim, a UKS Olimp Grodków na czwartym miejscu. Teraz obie drużyny spisują się dużo gorzej i walczą o utrzymanie. Już pierwsze minuty pokazały, że szczypiorniści z Końskich mają spory apetyt na bardzo potrzebne dwa punkty.

Podopieczni Michała Przybylskiego ze stanu 2:3 w 5. minucie wyszli w ciągu jedenastu minut na 10:5. Grodkowianie, w których szeregach bardzo dobrze grali w ataku Michał Piech i Bogumił Baran nie zamierzali się jednak poddawać.

Właśnie po rzucie Barana, na cztery minuty przed końcem było już tylko 16:13. W zespole KSSPR-u świetnie w od początku spotkania grał jednak Michał Bąk. Od 5. do 31. minuty rzucił aż jedenaście bramek, a gdy tuż po zmianie stron trafił Rafał Jamioł, było już 21:15.

W tym momencie UKS Olimp przeprowadził atak na gospodarzy. Gdy karnego skutecznie wykonał Piech, było już tylko 21:19. W newralgicznym momencie zawodnicy z Końskich odzyskali rytm gry i po trafieniu Patryka Mastalerza wyszli na prowadzenie 28:20. Do końca Olimp nie zbliżył się już do gospodarzy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 34:26.

KSSPR Końskie - UKS Olimp Grodków 34:26 (19:15)

KSSPR: Wnuk, Szot - Bąk 12, Jamioł 9, Mastaler 5, Matyjasik 4, Szczepanik 3, Napierała 1 oraz Janus, Słonicki, Pilarski, Śledź.