Liga Mistrzów: Emocje w Kilonii, Zebry wreszcie zwycięskie. Remis na szczycie grupy D

Na otwarcie ostatniego dnia meczowego w Lidze Mistrzów w 2015 roku, THW Kiel po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonało MKB-MVM Veszprem. Zwycięstwa zanotowało też Paris Saint-Germain, SG Flensburg-Handewitt oraz Elverum Handball.

Aneta Szypnicka-Staniec

Ostatnią serię spotkań Ligi Mistrzów w tym roku rozpoczęło starcie THW Kiel i MKB-MVM Veszprém. Spotkania między tymi zespołami zawsze wzbudzają wielkie emocje i nie inaczej było tym razem - pojedynek został wybrany jako "Mecz kolejki". Mimo że kilończycy spisują się w tegorocznej edycji rozgrywek poniżej swoich możliwości, można się było spodziewać zaciętego starcia. Zebry zebrały tylko dziewięć punktów, czyli aż o sześć mniej niż ich goście z Węgier. W pierwszym meczu w tym sezonie gracze z Veszprem pokonali THW na własnym parkiecie 29:27.

Oba zespoły przystąpiły do rywalizacji osłabione - na boisku zabrakło bowiem Domagoja Duvnjaka i Momira Ilicia. Już pierwsze minuty meczu zwiastowały nie lada emocje i trwały one do ostatnich sekund. Spotkanie było niesamowicie wyrównane, a wynik niemal przez cały czas oscylował wokół remisu. W pierwszej połowie Węgrom udało się co prawda wypracować czterobramkową przewagę, ale zanim zawodnicy zeszli na przerwę, gospodarze zdołali zmniejszyć straty do jednego trafienia.

Druga część spotkania trzymała w wielkim napięciu. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej niż dwubramkowej przewagi. Na pięć sekund przed końcem był jeszcze remis 24:24, ale Rolanda Miklera pokonał Dominik Klein. Gracze Veszprem nie zdążyli już przeprowadzić skutecznej akcji i Zebry wpadły w szał radości.

Na porażce Węgrów skorzystali szczypiorniści z Paryża i Flensburga. Obie drużyny wygrały swoje mecze, dzięki czemu wyprzedziły graczy z Veszprem w tabeli.

W spotkaniu decydującym o tym, kto zajmie przedostatnie miejsce w grupie D, lepsi okazali się zawodnicy z Elverum. Norwegowie wygrali z Metalurgiem Skopje sześcioma bramkami, prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty. Z kolei w meczu na szczycie padł remis, co dało pierwsze miejsce Motorowi Zaporoże.

Grupa A

THW Kiel - MKB-MVM Veszprém 25:24 (11:12)
Najwięcej bramek: dla THW: Vujin 8, Dissinger 6, Weinhold 3, Dahmke 3; dla MKB-MVM: Nagy 7, Marguc 4, Nilsson 4, Ugalde 3, Palmarsson 3.

Paris Saint-Germain HB - Celje Pivovarna Lasko 32:27 (17:12)
Najwięcej bramek: dla PSG: Hansen 9, Narcisse 7, Karabatić N. 6, Abalo 3, Karabatić L. 3; dla Celje: Blagotinsek 5, Mlakar 5, Janc 4, Marguc 3, Poteko 3.

Besiktas JK Stambuł - SG Flensburg-Handewitt 26:34 (16:17) Najwięcej bramek: dla Besiktasu: Ozbahar 8, Djukić 5, Done 4; dla Flensburga: Glandorf 10, Mogensen 6, Svan 6, Mahe 4, Eggert 3.