Francja: Szóste zwycięstwo zespołu Podsiadły, trzy bramki Polaka

W spotkaniu 12. kolejki ligi francuskiej, zespół USAM Nimes Gard, którego barwy reprezentuje Paweł Podsiadło, pokonał przed własną publicznością HBC Nantes.

Tomasz Rosiński

Ekipa z Nimes pragnęła w środę zrehabilitować się za ostatnią porażkę z Aix en Provence, natomiast zawodnicy z Nantes mieli chrapkę na trzecie zwycięstwo z rzędu.

Początek spotkania był wyrównany, zaś przyjezdni potrafili dotrzymywać kroku gospodarzom do 13. minuty, kiedy to na tablicy świetlnej widniał remis 6:6. Z czasem zaczęli przyspieszać Podsiadło i jego klubowi koledzy, którzy po pierwszym kwadransie wygrywali 11:7, a po pierwszej połowie 17:12.

W drugiej odsłonie drużyna USAM Nimes nie zamierzała spuszczać z tonu, a w jej szeregach brylował Snorri Stein Gudjonsson (20:13 w 35. minucie). Nie mający nic do stracenia szczypiorniści HBC jeszcze podjęli rękawicę i w 50. minucie potyczki doszli swoich przeciwników na jedno trafienie (25:24). Jednak ostatnie słowo należało do miejscowych graczy, którzy triumfowali 29:26.

Najwięcej bramek dla Nimes - sześć - zdobył Gudjonsson, natomiast Paweł Podsiadło zapisał na swoim koncie trzy gole.