PP: SPR Olkusz wygrał w Kielcach

Korona Handball Kielce przegrała z SPR-em Olkusz 24:27 w meczu Pucharu Polski. Dla zespołu z Małopolski Alicja Zacharska i Paula Przytuła rzuciły łącznie 15 bramek.

Michał Gałęzewski

W kolejnej rundzie Pucharu Polski zmierzyły się ze sobą dwie drużyny z I ligi. W tym sezonie w meczu ligowym lepsze okazały się zawodniczki SPR-u, które wygrały w Olkuszu 24:20. W środę od pierwszych minut trwał wyrównany pojedynek.

Zespół Tomasza Popowicza, w którym zadebiutowały trzy juniorki po bramce Katarzyny Tutaj w 18. minucie prowadził 9:7. Jeszcze w pierwszej połowie SPR po bramce Alicji Zacharskiej wyszedł na prowadzenie. Tuż przed przerwą celnie karnego wykonała jednak Alina Nowak i przed drugą częścią spotkania wszystko było możliwe.

SPR po zmianie stron bardzo dobrze wszedł jednak w mecz. Zespół prowadzony przez Marcina Księżyka grał świetnie w ataku i gdy trafiła Katarzyna Kantor, w 40. minucie było już 15:19. Kielczanki nie zamierzały się jednak poddawać i na osiem minut przed końcem po celnym rzucie Martyny Rozmus był remis 23:23.

W samej końcówce lepiej zagrały jednak szczypiornistki z Małopolski. W ciągu sześciu ostatnich minut nie straciły ani jednej bramki, a skuteczne w ataku były Katarzyna Kantor oraz Alicja Zacharska. SPR wygrał 27:24 i zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Przyjezdne zwyciężyły tej jesieni po raz ósmy z rzędu. Kilka dni temu olkuszanki pewnie pokonały na wyjeździe AZS AWF Warszawa.

Korona Handball Kielce - SPR Olkusz 24:27 (12:12)

Korona Handball: Januchta, Hibner - A.Nowak 5, Więckowska 4, Tutaj 3, Rozmus 3, Skowrońska 3, Kowalska 2, Małecka 2, Czubaj 1, Gliwińska 1 oraz Kędzior, Janczyk, Zimnicka.