KPR RC Legionowo wraca do czołówki. Tomislav Stojković ostudził Stal

Tomislav Stojković ostudził ambicje PGE Stali Mielec. KPR RC Legionowo wygrał u siebie z ostatnim zespołem tabeli 27:19 i wrócił do ligowej czołówki.

Kamil Kołsut

Podopieczni Roberta Lisa wykonali plan. W trzech pierwszych meczach rundy rewanżowej KPR RC zdobył cztery punkty i do niedzieli będzie w tabeli na piątej lokacie.

A Stal mecz rozpoczęła z werwą. Zapał nie przyniósł jednak zamierzonego skutku, bo goście przez kilkanaście minut z uporem obijali dobrze dysponowanego Stojkovicia. Zawodnicy Lisa dopiero po kwadransie uszczelnili linię defensywną. Efekt? "Siódemka" po stronie strat na zakończenie pierwszej połowy.

Legionowianie skutecznie wyłączyli z gry Damiana Krzysztofika, a i na mieleckie skrzydła piłka docierała rzadko. Trudno się jednak dziwić ofensywnej niemocy gości - ich ataki rozprowadzał Michał Chodara, a egzekutorami w drugiej linii mieli być zawodnicy, którzy dopiero tej jesieni zaczęli zbierać superligowe doświadczenie.

Dla graczy Tadeusza Jednoroga jedyną szansą na sukces była obrona. Stal przeciwstawiła beniaminkowi wysoką strefę, gospodarze radzili sobie z nią jednak bardzo dobrze. Wypracowane akcje z prawej strony kończył Witalij Titow, a Paweł Gawęcki skutecznie współpracował z obrotowym, Tomaszem Kasprzakiem.

Goście sporo sił tracili na protesty. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie decyzje słabych sędziów wywoływały wrzawę na mieleckiej ławce rezerwowych. Nie obeszło się także bez utarczek słownych - po jednej z nich wykluczeniami ukarani zostali Krzysztofik oraz Gawęcki.

W drugiej połowie mielczanie zagrali lepiej w tyłach, co przyniosło kontry. Imponująca była zwłaszcza ta z 49. minuty, gdy Chodara siatkarską kiwką wykończył podanie spod własnej bramki. Gospodarze wynik spotkania mieli jednak pod kontrolą. Ich zwycięstwo nawet przez moment nie było zagrożone.