Bauhaus Liga ASOBAL: Barcelona bezlitosna dla wicemistrza. Trzy gole Syprzaka

FC Barcelona Lassa potwierdziła swą dominację w Hiszpanii. Katalońska drużyna wygrała we wtorek na parkiecie wicemistrza kraju, Naturhouse La Rioja, różnicą 11 bramek. Trzy trafienia dla FCB zanotował Kamil Syprzak.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Norbert Barczyk/Pressfocus/Newspixpl / Norbert Barczyk/Pressfocus/Newspix.pl

Polak we wtorkowym spotkaniu był silnym punktem zespołu. Syprzak mecz zakończył ze 100-procentową skutecznością rzutów (3/3), a do swego dorobku dołożył jeszcze żółtą kartkę i dwie dwuminutowe kary.

Barcelona od początku rywalizacji była stroną przeważającą, choć do 23. minuty gry gospodarze z Logrono dzielnie dotrzymywali aktualnym mistrzom Hiszpanii kroku. Końcówkę pierwszej połowy Blaugrana wygrała jednak 6:3 i na przerwę zeszła prowadząc 20:16.

Po zmianie stron podopieczni Xavier Pascual dobili rywali. W kontratakach brylowali skrzydłowi - Aitor Arino i Victor Tomas, którzy zdobyli po siedem bramek. Pięć goli dołożył Kirył Łazarow, a po cztery raz trafiali Raul Entrerrios oraz Wael Jallouz.

FCB wygrała w Logrono 39:28 i umocniła się na 1. miejscu w tabeli Bauhaus Ligi ASOBAL. Dla katalońskiej ekipy było to 76. ligowe zwycięstwo z rzędu. Zespół Pascuala ma już pięć punktów przewagi nad Naturhouse.

Kolejny mecz ekipa Kamila Syprzaka rozegra 12 grudnia, kiedy w Palau Blaugrana podejmie czwarte w tabeli Fraikin BM Granollers.