MŚ 2015: Norweżki pokonały Rumunki, dwa pogromy w grupie C

W najciekawszym czwartkowym meczu MŚ w Danii Norwegia pokonała Węgry. Dużych emocji dostarczyło też spotkanie Niemiec z Koreą Południową. Dwa starcia zakończyły się pogromami.

Michał Gałęzewski

Pierwszy czwartkowy mecz dostarczył nadspodziewanych emocji. Zgodnie z oczekiwaniami starcie dwóch drużyn z Ameryki Południowej wygrały Brazylijki, jednak musiały się sporo namęczyć z Argentynkami. Bohaterką aktualnych mistrzyń świata była Deonise Fachinello, zdobywczyni siedmiu bramek.

Reprezentantki Demokratycznej Republiki Konga w pierwszej połowie meczu z Francją starały się dotrzymać roku faworytkom. Przegrały tę część spotkania 10:14. Po zmianie stron nie było już mowy o niespodziance. Francuzki, dla których osiem bramek rzuciła grająca kwadrans Alexandra Lacrabere zwyciężyły 29:16.

Korea Południowa przed meczem z Niemcami miała na swoim koncie zwycięstwo i dwa remisy. Azjatki do przerwy prowadziły 15:14. Druga połowa w wykonaniu Niemek była jednak nadzwyczajna. Nasze zachodnie sąsiadki wygrały tę część meczu aż 26:13 i przegoniły Koreę w tabeli.

6 DR Konga 4 0 0 4 59:113 0

Zgodnie z przypuszczeniami, dwa pierwsze mecze w grupie D zakończyły się pogromami. Najpierw Rosjanki dały lekcję reprezentacji Kazachstanu i wygrały aż 42:19. Rosyjskie bramkarki broniły z aż 49-procentową skutecznością. W kolejnym meczu Hiszpania nie dała szans Portoryko, wygrywając 39:13! W drugiej połowie drużyna z Karaibów rzuciła zaledwie pięć bramek.

Hitem grupy D był mecz dwóch zespołów z Europy. Rumunia i Norwegia, podobnie jak Hiszpania miały na swoim koncie po dwa zwycięstwa i porażkę. Od początku bardzo dobrze grały Norweżki, które prowadziły już różnicą pięciu trafień. Pod koniec pierwszej połowy Rumunki zaczęły nadrabiać, jednak po zmianie stron Skandynawki rzuciły kilka bramek, wychodząc na ośmiobramkową przewagę. Pogoń Rumunii w ostatnich minutach była zbyt późna.