MŚ 2015: Znamy komplet ćwierćfinalistów

W poniedziałek poznaliśmy kolejne cztery zespoły, które wystąpią w ćwierćfinale rozgrywanych w Danii mistrzostw świata. Awans wywalczyły Czarnogóra, Francja, Rosja i Polska.
Sławomir Bromboszcz

Niesamowitych emocji dostarczyły dwa pierwsze poniedziałkowe spotkania ćwierćfinałowe. Skazywana na pożarcie reprezentacja Polski ograła faworyzowane Węgierki. Biało-Czerwone znakomicie rozpoczęły spotkanie, jednak później przydarzyły im się dwa przestoje. W końcówce meczu Polki zachowały więcej zimnej krwi, wygrały wojnę nerwów i wywalczyły awans do najlepszej ósemki turnieju.

Do ostatnich sekund ważyły się również losy pojedynku Hiszpania - Francja. Przez większą część spotkania inicjatywa należała do szczypiornistek z Półwyspu Iberyjskiego, jednak to nie one po końcowym gwizdu sędziego miały powody do radości. Triumf Trójkolorowym zapewnił rzut karny, podyktowany równo z końcową syreną, a perfekcyjnie wykonany przez Alexandrę Lacrabere. W kolejnej fazie mistrzostw Francja zagra z Holandią.

Biało-Czerwone o awans do półfinału mistrzostw świata rywalizować będą z Rosją. Rewelacyjnie spisujące się w Danii piłkarki ręczne Sbornej odniosły kolejne pewne zwycięstwo. Podopieczne Jewgienija Trefilova bez problemów pokonały Koreę Południową. Najłatwiejsze zadanie w 1/8 finału miała Czarnogóra, która trafiła na Angolę. Szczypiornistki z Europy wysoko pokonały egzotycznego rywala i w ćwierćfinale zmierzą się z Norwegią.