Polki w liczbach: Anna Wysokińska zatrzymała Węgry

Anna Wysokińska była bohaterką meczu Polska - Węgry (24:23). Polska bramkarka odbiła blisko połowę rzutów. Kapitalne zawody rozegrała także Karolina Kudłacz-Gloc.
Kamil Kołsut

Liderka naszej drużyny zdobyła osiem bramek (8/10) i miała cztery asysty. Kudłacz-Gloc wykorzystała też rzut karny, co w przypadku reprezentantek Polski zasługuje na szczególną uwagę.

Genialny mecz rozegrała Wysokińska - 47 proc. odbitych piłek mówi samo za siebie. To był najlepszy występ naszej bramkarki na tym turnieju. Polka odbiła siedemnaście piłek. To o trzy mniej niż... w pięciu poprzednich meczach razem wziętych!

Co ciekawe, trener Kim Rasmussen dał zagrać tylko dwunastu zawodniczkom. Cały mecz na ławce rezerwowych spędziły Joanna Gadzina, Klaudia Pielesz, Aleksandra Zych oraz Aneta Łabuda.