10 grzechów Rosjanek. Przyczyny klęski Sbornej z Polską

Rosyjski niedźwiedź został w środę poskromiony przez Polki. Co stało się ze znakomicie funkcjonującą rosyjską maszyną? Sport Express wylicza przyczyny porażki Sbornej w ćwierćfinale mundialu.

Sławomir Bromboszcz

0 bramek z gry w meczu z Polską zdobyła Anna Vyakhereva, najskuteczniejsza zawodniczka reprezentacji Rosji. Inna liderka zespołu Ekaterina Ilina z gry zdobyła jedną bramkę na osiem prób.

1 bramka za skrzydła. Do tej pory rosyjski zespół całkiem dobrze współpracował ze skrzydłowymi, w ćwierćfinale gra była jednak zawężona. To mocno ułatwiło zadanie polskiej defensywie.

2 straty zaliczyła Polina Vedekhina. Łącznie w spotkaniu z Polską szczypiornistki Rosji zgubiły sześć piłek.

2 minuty 33 sekund zajęło Polinie Kuznetsovej oddanie trzech dokładnych rzutów, które sprawiły że Rosjanki ze stanu 8:11 doprowadziły do remisu 11:11. Na początku drugiej połowy zawodniczka doznała kontuzji kolana i nie mogła kontynuować meczu.

3 razy rosyjski zespół w pierwszych siedmiu minutach meczu trafił w słupek.

4 razy do bramki Rosji w pierwszej połowie trafiła Monika Kobylińska. Zawodniczka też zdobyła ostatnią, decydującą o zwycięstwie Polek bramkę.

8 minut 21 sekund przed końcem meczu Rosjanki zdobyły ostatnią bramkę w ćwierćfinałowym pojedynku z Polską, jej autorką była Olga Akopian.

11 procent skuteczności w rzutach z drugiej linii. Tylko dwie z dziewiętnastu prób były udane.

10 minut kar reprezentacji Rosji. Szczypiornistki Sbornej częściej musiały grać w osłabieniu niż Polki. Biało-Czerwone otrzymały tylko 6 minut kar.

44 procent obronionych rzutów zanotowały polskie bramkarki. Anna Wysokińska - 40 procent (10 z 25), Weronika Gawlik - 55 procent (6 z 11). Rosyjskie bramkarki miały tylko 28 procent udanych interwencji.