Turniej w Kielcach: Druga reprezentacja Polski lepsza od Luksemburga

Druga reprezentacja Polski wygrała kolejny mecz podczas turnieju w Kielcach. Po pokonaniu Litwy, Biało-Czerwoni tym razem zwyciężyli z Luksemburgiem 32:27. Ponownie dobrą formę rzutową zaprezentowali zawodnicy Wybrzeża.

Luksemburg przegrał pierwszy mecz turnieju z Węgrami B i Biało-Czerwoni podobnie jak w poniedziałek byli faworytami. Początek Międzynarodowego Turnieju w Piłce Ręcznej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce był wyrównany. Po 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 13:13.

Po zmianie stron lepiej wyglądała gra Polaków w ataku. Nasi reprezentanci, mimoże w drugiej połowie kilka razy grali w osłabieniu, konsekwentnie budowali swoją przewagę. Ostatecznie zwyciężyli 32:27 i odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju.

W ofensywie brylowali zawodnicy grający w pierwszoligowym Wybrzeżu Gdańsk. Adrian Kondratiuk rzucił sześć, Wojciech Prymlewicz pięć, a Piotr Papaj cztery bramki. W drugim wtorkowym meczu w Kielcach druga reprezentacja Węgier pokonała Litwę 27:26. W środę o godzinie 13:00 Polacy zagrają z Węgrami o pierwsze miejsce w turnieju.

Luksemburg - Polska B 27:32 (13:13)

Polska B: Morawski, Małecki, Witkowski - Kondratiuk 6, Prymlewicz 5, Papaj 4, T.Gębala 3, Walczak 3, Łangowski 3, Majdziński 2, Kużdeba 2, Rogulski 1, Piechowski 1, Szopa 1, Potoczny 1 oraz Rydz, Piątek, Sićko. Karne: 3/5. Kary: 12 min.

Luksemburg: Wuger, Morenda - Wirtz 7, Mueller 5, Hoffmann 5, T.Biel 4, Schroeder 4, Scholten 1, Scheid 1 oraz Ley, Tomasson, Weyer, A.Biel Karne: 5/5. Kary: 4 min.

Kary: Polska B - 12 min. (Piechowski 6 min., Łangowski 2 min., Piątek 2 min., Rogulski 2 min.), Luksemburg - 4 min. (Mueller 2 min., Hoffmann 2 min.). Sędziowie: Dębski, Rodacki.

Międzynarodowy Turniej w Piłce Ręcznej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce: 28.12 (poniedziałek):

16:00 - Węgry B - Luksemburg 33:27 18:00 - Polska B - Litwa 25:21

29.12 (wtorek): 16:00 - Litwa - Węgry B 26:27 18:00 - Luksemburg - Polska B 27:32 30.12 (środa):

11:00 - Luksemburg - Litwa 13:00 - Polska B - Węgry B