Beniaminek próbował się postawić, dwa punkty pojechały do Szczecina

UKS PCM Kościerzyna w hali w Wielkim Klinczu przegrał z Pogonią Balticą Szczecin 23:29 w meczu 12. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Do 44. minuty gospodynie stawiały czoła drużynie, która zakończyła I rundę w ścisłej czołówce.

Michał Gałęzewski

Zespoły z Kościerzyny i ze Szczecina grają o zupełnie inne cele. Pogoń Baltica po wtorkowym spotkaniu awansowała na pierwsze miejsce w tabeli, a UKS PCM walczy o utrzymanie. W pierwszych minutach tej różnicy pomiędzy zespołami nie było jednak widać.

Co prawda gdy w 14. minucie spotkania do bramki strzeżonej przez Dominikę Brzezińską trafiła Joanna Gadzina na tablicy wyników widniał rezultat 4:7, jednak chwilę później gospodynie doprowadziły do remisu po rzucie Adrianny Górnej z karnego. Od stanu 8:8 zespół ze Szczecina miał jednak znakomitą serię.

Podopieczne Adriana Struzika rzuciły pięć bramek w ciągu pięciu minut i po trafieniu Patrycji Nogi wyszły na prowadzenie 13:8. Do końca pierwszej połowy utrzymywała się kilkubramkowa przewaga zespołu z województwa zachodniopomorskiego i ta część spotkania zakończyła się rezultatem 12:16.

Po zmianie stron UKS PCM zaczął odrabiać straty. Gdy trafiła Paulina Wasak, w 34. minucie ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności było już tylko 15:16. Wyrównany wynik utrzymywał się jeszcze przez pewien czas i gdy na kwadrans przed końcem trafiła Martyna Borysławska, było 19:21.

Kolejna próba wyjścia na prowadzenie kościerskiej drużyny została jednak ponownie odparta przez Pogoń Balticę. W newralgicznym momencie szczecinianki rzuciły trzy bramki z rzędu i mimo starań gospodyń do końca kontrolowały wynik. W samej końcówce zespół gości powiększył nawet przewagę do sześciu trafień. Bardzo dobrze grała Adrianna Płaczek, która również świetnie podawała do kontr. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 23:29.

UKS PCM Kościerzyna - Pogoń Baltica Szczecin 23:29 (12:16)

UKS PCM: Brzezińska - Górna 9, Mokrzka 5, Borysławska 5, Wasak 2, Belter 2 oraz Żukowska, Ziółkowska, Białek, Wójcik, Jakubowska.