Przed EHF Euro 2016: Słowenia z Macedonią znów na remis

Macedonia, grupowy rywal polskich szczypiornistów podczas Mistrzostw Europy 2016, zremisowała we wtorek ze Słowenią w towarzyskim meczu rozegranym w Celje. Gracze Ivicy Obrvana w samej końcówce dali sobie wydrzeć trzybramkowe prowadzenie.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Macedończycy jeszcze w 52. minucie prowadzili 23:20 i pewnym krokiem zmierzali po zwycięstwo. W decydującym momencie zaciął się jednak Kirył Łazarow, a Słoweńcy uratowali remis dzięki bramce środkowego rozgrywającego Mihy Zarabeca.

Wcześniej to właśnie podopieczni Veselina  Vujovicia byli stroną przeważającą. Do przerwy wygrywali 13:12, a tuż po zmianie stron odskoczyli nawet trzy trafienia przewagi (16:13). Z czasem jednak inicjatywę przejęli gości, którym po raz kolejny liderował Łazarow.

35-letni prawy rozgrywający z siedmioma trafieniami był najlepszym strzelcem macedońskiej drużyny. Przyzwoicie zagrał też Filip Kuzmanowski, z dobrej strony pokazał się młody Nikola Kosteski. W słoweńskim zespole najwięcej bramek zdobyli Dean Bombac i Vid Kavticnik - po cztery.

Dla obu ekip nie były to ostatnie sprawdziany przed EHF Euro 2016. Jeszcze w tym tygodniu Słoweńcy dwa razy zagrają z Chorwatami, Macedończyków czekają natomiast mecze z Czarnogórą. Start EHF Euro 2016 15 stycznia.