Przed EHF Euro 2016: Łazarow uratował remis Macedonii w Słowenii

Reprezentacja Słowenii zremisowała z Macedonią 28:28 (13:10) w poniedziałkowym meczu towarzyskim rozegranym w Krsko. Dla obu ekip był to pierwszy sprawdzian przed startującymi 15 stycznia Mistrzostwami Europy 2016.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Słoweńcy po poniedziałkowym starciu mogą mówić o niewykorzystanej szansy. Gracze Veselina Vujovicia praktycznie przez całe spotkanie byli stroną przeważającą i dopiero w końcówce pozwolili rywalom dojść do głosu.

Pierwsza połowa spotkania upłynęła pod dyktando zespołu Urosa Zormana. Macedonia prowadziła tylko na początku (2:1 w... 12. minucie), później inicjatywę przejęli gospodarze i w efekcie w 19. minucie było już 7:3. Do przerwy podopieczni Vujovicia utrzymali trzy bramki przewagi (13:10).

Po zmianie stron gra Słoweńców nie wyglądała już tak dobrze, ale jeszcze w 52. minucie gospodarze prowadzili 25:22 i pewnym krokiem zmierzali po zwycięstwo. Na dwie minuty przed końcem spotkania było 28:26, jednak wówczas decydujące ciosy wyprowadzili Macedończycy. Kirył Łazarow w ostatniej minucie wykorzystał dwa rzuty karne i mecz zakończył się remisem 28:28.

35-letni prawy rozgrywający z siedmioma golami (5/5 z karnych) był najlepszym strzelcem macedońskiego zespołu w poniedziałkowym meczu. W reprezentacji Słowenii wyróżnili się David Miklavcić i Matej Gaber, którzy zdobyli po pięć bramek. Cztery razy z drugiej linii trafił też Borut Mackovsek.

Obie ekipy spotkają się ponownie we wtorek w Celje. Mecz zaplanowany został na godzinę 18:30.