Turniej w Irun: Hiszpania rozgromiła Brazylię

Hiszpania wysoko pokonała Brazylię (37:30) i w niedzielę zagra z Polską o wygranie turnieju w Irun. Podopieczni Manolo Cadenasa urządzili sobie strzelecki festiwal.

Kamil Kołsut

Na początku meczu obie drużyny zapomniały o obronie. Gole sypał się jak z rogu obfitości, a prym na parkiecie wiedli Leonardo Santos i Antonio Garcia. Obaj już po kilku minutach mieli na koncie po trzy gole, a Hiszpan dołożył do tego dwie asysty.

Gospodarze byli rozluźnieni i rozkręcali się powoli. Odpowiedni poziom w tyłach zespół Manolo Cadenasa osiągnął dopiero po kilkunastu minutach. To odbiło się na wyniku. Licznik Brazylijczyków stanął, a do siatki po kontrach i udanych atakach zaczęli trafiać hiszpańscy skrzydłowi. Prym pod bramką rywali wiedli przede wszystkim Valero Rivera oraz Victor Tomas.

Po przerwie Hiszpanie - podobnie jak dzień wcześniej w meczu ze Szwedami - spuścili nieco z tonu. Brazylijczycy dzięki skutecznym kontrom zmniejszyli nawet straty do czterech bramek, ostatni kwadrans znów należał jednak, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo.

W niedzielę o 13:00 Hiszpania zagra z Polską. Stawką meczu będzie zwycięstwo w turnieju. Wcześniej (godz. 11:00) Brazylijczycy zmierzą się ze Szwedami.

Hiszpania - Brazylia 37:30 (20:13)