EHF Euro 2016: Zobacz tabelę polskiej grupy

Reprezentacje Francji i Polski wygrały w niedzielę swoje drugie mecze podczas swoich meczów grupy A EHF Euro 2016 i zapewniły sobie awans do kolejnej fazy mistrzostw.

Michał Gałęzewski
Newspix / Marcin Pirga

W pierwszym niedzielnym spotkaniu zmierzyły się ze sobą reprezentacje Francji i Serbii. Trójkolorowi podobnie jak na inaugurację turnieju zaczęli spokojnie. W drugiej połowie wrzucili jednak piąty bieg i ostatecznie wygrali 36:26. Gwiazdą drużyny, którą prowadzi Claude Onesta był Olivier Nyokas, zdobywca ośmiu bramek.

Reprezentacja Polski po raz kolejny zafundowała swoim kibicom prawdziwy horror. W pierwszej połowie nasi zawodnicy przegrywali z Macedonią 11:13. Po zmianie stron wyszli na prowadzenie, ale - do czego zdołaliśmy się już przyzwyczaić - zafundowali nam dramatyczną końcówkę. Dzięki wygranej 24:23 zapewniliśmy sobie awans do dalszej fazy turnieju.

EHF Euro 2016 - grupa A

Zespół M Z R P Bramki Pkt
1. Polska 3 3 0 0 84:76 6
2. Francja 3 2 0 1 91:80 4
3. Macedonia 3 0 1 2 73:81 1
4. Serbia 3 0 1 2 81:92 1

Zobacz skrót meczu Polska - Macedonia Zobacz skrót meczu Polska - Macedonia Źródło: TVP