Odmieniona Olimpia-Beskid Nowy Sącz. Kościerzyna była tylko tłem

Efektownym i zdecydowanym zwycięstwem zakończył się mecz na sądeckim parkiecie. Potyczka sąsiadek w tabeli PGNiG Superligi była jednostronnym widowiskiem. Góralki wygrały 36:20.

Krzysztof Niedzielan

Stawka spotkania była bardzo wysoka. Olimpia-Beskid broniła dziewiątego miejsca, a UKS PCM Kościerzyna tracił tylko punkt przed 17. kolejką. Sądeczanki dobrze weszły w to spotkanie i dość szybko wyszły na prowadzenie 4:1. Podobna przewaga utrzymywała się przez kolejne minuty. Olimpia miała sporo przechwytów i lepszą skuteczność w akcjach ofensywnych.

Kiedy pod koniec 14. minuty Dagmara Nocuń rzuciła na 9:4, trener Dariusz Męczykowski poprosił o czas. Po chwili szkoleniowiec ujrzał żółtą kartkę za głośne komentowanie decyzji dwójki sędziowskiej. - To jest skandal! - krzyczał. Gościom puszczały nerwy, Olimpia-Beskid powiększała przewagę. Po 17 minutach gry było 11:4. Strzelecką niemoc przełamała 120 sekund później Martyna Borysławska, ale zespół z Kościerzyny wciąż tracił 7 bramek. Już do końca pierwszej połowy niewiele się nie zmieniło. Ekipa z Nowego Sącza zasłużenie prowadził 15:9.

Po ośmiu minutach gry gospodynie wyszły na prowadzenia 21:11 po rzucie niezwykle skutecznej skrzydłowej Dagmary Nocuń. Drużynie przyjezdnej praktycznie nic nie wychodziło, a bramkarka Karolina Szczurek zwycięsko wychodziła nawet z pojedynków sam na sam. Kiedy trener UKS PCM poprosił o drugi w tym spotkaniu czas było 24:16. Obraz gry nie zmieniał się i pozostało tylko pytanie iloma bramkami wygra sądecki zespół. Podopieczne Lucyny Zygmunt zakończyły spotkanie wynikiem 36:20. Wygrały pierwszy mecz w PGNiG Superlidze od 28 października.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - UKS PCM Kościerzyna 36:20 (15:9)

Olimpia-Beskid: Szczurek, Sach - Stelmakh, Lesik 5 (0/1), Smbatian 3, Leśniak 5 (2/2), Figiel 2, Płachta 6, Nocuń 11, Stokłosa 2, Golec 1, Janik, Olejarczyk 1.
Kary: 4 min.
Karne: 2/3.

UKS PCM: Brzezińska, Liskowska - Dzienisz, Belter 2, Wasak, Sus 1, Żukowska 4, Ziółkowska 1, Białek, Górna 2 (1/1), Wójcik 5, Jakubowska 1, Borysławska 4.
Kary: 4 min
Karne: 1/1.

Kary: Olimpia-Beskid (Aleksandra Olejarczyk, Tamara Smbatian - po 2 min.), UKS PCM (Dorota Jakubowska, Weronika Sus - po 2 min.).

Sędziowały: Agnieszka Skowronek (Ruda Śląska), Joanna Brehmer (Mikołów).
Delegat ZPRP: Andrzej Zapiórkowski (Kraków).