Pogoń Baltica Szczecin zdobyła Lublin! Druga porażka mistrza Polski

W spotkaniu 17. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, musiał uznać wyższość Pogoni Baltica Szczecin.

Tomasz Rosiński

Lublinianki przystępowały do niedzielnej rywalizacji z pozycji lidera rozgrywek i po pewnym zwycięstwie z KPR-em Jelenia Góra. Natomiast szczecinianki w swoim ostatnim pojedynku zdecydowanie przegrały z Metraco Zagłębiem Lubin (23:33) i chciały się zrehabilitować za tamtą porażkę.

Od początku meczu ambitnie walczyły przyjezdne, które w 7. minucie po trafieniu z rzutu karnego Monika Koprowska objęły prowadzenie 3:1. Z czasem z letargu przebudził się MKS, który potrafił doprowadzić do wyrównania (3:3) trzy minuty później po zagraniu Joanny Drabik.

Udanie w bramce szczecińskiego zespołu radziła sobie Adrianna Płaczek, a jej klubowe koleżanki (Małgorzata Stasiak i Kamila Szczecina) były skuteczne w ofensywie. Dzięki temu Pogoń odskoczyła rywalkom po pierwszym kwadransie na dwie bramki (5:7). Od tego momentu podopieczne Adriana Struzika starały się kontrolować boiskowe wydarzenia i wygrały I odsłonę 13:11.

Po zmianie stron ekipa ze Szczecina wciąż nie spuszczała z tonu, a prym w jej szeregach wiodła Stasiak (14:17 w 39. minucie). Taki obrót spraw podrażnił lubelskie szczypiornistki, zaś szczególnie Iwonę Niedźwiedź, która wzięła na swoje barki ciężar zdobywania bramek (16:17).

Mistrzynie Polski w decydującym fragmencie batalii miały problem ze sforsowaniem defensywy Pogoni Baltica Szczecin, zaś Patrycja Królikowska oraz spółka świetnie walczyły w każdej akcji i na dziesięć minut przed finiszem konfrontacji wygrywały 23:20. Już do końca gospodynie nie były w stanie odwrócić losów spotkania i poległy 25:30.

MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 25:30 (11:13)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Dżukiewa - Migdaliowa 3, Bijan 2, Kocela 4, Rola, Gęga 4, Kozimur, Drabik 3, Skrzyniarz 2, Szarawaga, Charzyńska, Niedźwiedź 5, Repelewska 2.
Karne: 1/5.
Kary: 6 min.

Pogoń Baltica Szczecin: Płaczek, Wierzbicka - Sabała, Noga, Szczecina 6, Głowińska 3, Jurczyk, Królikowska 3, Stasiak 8, Masna, Zimny, Koprowska 2, Zawistowska 1, Kochaniak, Jaszczuk 4, Gadzina 3.
Karne: 4/4.
Kary: 8 min.

Kary: MKS Selgros Lublin - 6 min. (Gęga - 4 min., Repelewska - 2 min.); Pogoń Baltica Szczecin - 8 min. (Szczecina - 2 min., Stasiak - 4 min., Królikowska - 2 min.).

10. KPR Ruch Chorzów 18 3 1 0 0 17 458:577

Czy uważasz, że w sezonie 2015/2016 MKS Selgros Lublin obroni tytuł mistrza Polski?