Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Ponad 7 tys. policjantów czuwało nad bezpieczeństwem EHF Euro 2016

Zakończyły się Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016 i końca dobiegła również policyjna operacja "Mistrzostwa 2016". Nad bezpieczeństwem czuwało ponad 7000 policjantów.

 Redakcja
Redakcja
PAP / Jacek Bednarczyk

Dzięki ich codziennej pracy i wsparciu ze strony służb organizatora turniej przebiegł bardzo spokojnie a wszyscy uczestnicy, których było ponad pół miliona, mogli bezpiecznie się bawić w Miastach Gospodarzach: Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem drużyn, kibiców, gości i dziennikarzy wokół hal, w przestrzeni miejskiej oraz na szlakach komunikacyjnych a także wewnątrz aren wspierali służby organizatora EHF Euro 2016. Zwiększona została liczba patroli, pełniąca służbę w miastach, w których odbywały się mecze. Do działań włączono również policjantów kryminalnych, którzy zapewniali bezpieczeństwo uczestnikom turnieju. Wszystkie hale, w których odbyło się łącznie 48 spotkań, funkcjonariusze sprawdzali pod kątem pirotechnicznym. Policjanci dbali również o bezpieczeństwo fanów piłki ręcznej, którzy w liczbie ponad 100 000 odwiedzili strefy kibica.

- Doceniamy bardzo dobrą współpracę i kooperację z Policją. Niezwykle ważne było wzajemne wsparcie i podejmowanie wspólnych działań, które były skierowane na zapewnienie pełnego bezpieczeństwa wszystkich uczestników Mistrzostw Europy. Był to jeden z naszych najważniejszych celów i cieszymy się, że pomimo bardzo dużej skali wydarzenia kibice mogli się skupić tylko i wyłącznie na przeżywaniu pozytywnych emocji w poczuciu bezpieczeństwa. Komenda Główna Policji wraz komendami wojewódzkimi realizuje bardzo dobre standardy. Dziękujemy za tak dobrą współpracę - powiedział Wiceprezes ZPRP ds. Euro 2016 Marcin Herra.

Przy każdej drużynie akredytowany był Oficer Łącznikowy do Spraw Bezpieczeństwa Drużyny tzw. TSLO (Team Security Liaison Officer). 16 oficerów odpowiadało za bezpieczeństwo każdej reprezentacji od momentu przybycia na EHF EURO 2016 do chwili opuszczenia Polski. Głównym ich zadaniem było organizowanie eskort i dbanie, m.in. o to, aby przemieszczanie się drużyn na treningi i mecze odbywało się w sposób płynny i spokojny. Oficerowie łącznikowi współpracowali również z pracownikami ochrony hal, w których odbywały się mecze i treningi, jak również z obsługą hoteli, w których zakwaterowane byłe reprezentacje. Na bieżąco współdziałali także z szefami ochrony mistrzostw i sztabami operacji i podoperacji policyjnych.

Ogółem w działaniach operacji "Mistrzostwa 2016" udział wzięło 7105 policjantów.

Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (1)
 • wito2403 Zgłoś komentarz
  Policja policją, ale ochrona na Ergo Arenie to jakaś kpina... Szanowny jegomość zabronił mi wniesienia klubowego szalika, nie sprawdzając niczego poza herbem na szaliku. Butelki, noże,
  Czytaj całość
  itd. - wszystko by przeszło.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×