Bauhaus Liga ASOBAL: FC Barcelona z pewnym zwycięstwem, świetny występ Kamila Syprzaka

Drużyna Kamila Syprzaka po zakończeniu mistrzostw Europy udanie wróciła do rozgrywek ligowych. FC Barcelona Lassa w 16. kolejce pokonała Helvetia Anaitasuna. Polak zaliczył bardzo dobry występ - rzucił pięć bramek.

Aneta Szypnicka-Staniec
Kamil Syprzak (po lewej) East News / Na zdjęciu: Kamil Syprzak (po lewej)

Chociaż początek spotkania nie zwiastował wysokiego zwycięstwa Katalończyków, ostatecznie zapisali na swoim koncie pewną dziewięciobramkową wygraną. Pierwsze minuty były jednak bardzo wyrównane - szczypiorniści Helvetii starali się nawiązać wyrównaną walkę z najlepszą drużyną na świecie. Aż do 22. minuty spotkanie toczyło się systemem bramka za bramkę.

Po pierwszej połowie Duma Katalonii prowadziła czterema trafieniami 16:12. Mimo tego w drugiej części meczu zdarzył im się przestój, a rywale po ośmiu minutach gry ponownie doprowadzili do remisu.

O wysokim zwycięstwie barcelończyków zdecydował ostatni kwadrans. Najwięcej bramek w całym pojedynku rzucił Raul Entrerrios, który zaledwie tydzień wcześniej został wybrany MVP EHF Euro 2016. Bardzo dobrze zagrał także Kamil Syprzak - autor pięciu trafień, dwóch z koła i trzech z drugiej linii. Polak miał stuprocentową skuteczność.