Mocny początek lidera. Srogi rewanż za porażkę w Poznaniu

Lider tabeli grupy A I ligi zrewanżował się za porażkę na inaugurację sezonu. Warmia Traveland Olsztyn rozgromiła MKS Poznań 36:21 i wciąż pozostaje na pierwszym miejscu w tabeli.

Michał Gałęzewski

MKS Poznań to jedyny zespół, który zdołał powstrzymać Warmię Traveland Olsztyn w lidze. Tym razem podopieczni Giennadija Kamielina od początku grali z dużą chęcią walki. W 7. minucie po rzucie Karola Królika było 5:1 dla gospodarzy i udany początek ustawił mecz.

Co prawda w dużej mierze dzięki ambitnej grze Macieja Tokaja MKS w 19. minucie przegrywał tylko 6:9, jednak kolejne cztery trafienia zaliczyli gospodarze, którzy ostatecznie pierwszą połowę wygrali 16:10. Po zmianie stron mecz był już jednostronny.

Gra ofensywna MKS-u Poznań opierała się na bramkach Tokaja. Na początku drugiej połowy miał on już na swoim koncie siedem bramek. W zespole gospodarzy trafiało więcej szczypiornistów. Gdy celnie rzucił najskuteczniejszy w barwach olsztynian Mateusz Kopyciński, w 39. minucie było już 24:12!

Do końca spotkania Warmia Traveland Olsztyn kontrolowała wynik i nie dała zbliżyć się rywalowi. Gospodarze prowadzili już różnicą szesnastu bramek, by ostatecznie zwyciężyć 36:21. Po tej wygranej zespół z województwa warmińsko-mazurskiego ma wciąż cztery punkty przewagi nad gdańszczanami i elblążanami.

Warmia Traveland Olsztyn - MKS Poznań 36:21 (16:10)

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Kopyciński 9, Malewski 5, Królik 5, Sikorski 4, Hegier 3, Droździk 3, Koledziński 2, Dzieniszewski 2, Deptuła Piotr 1, Deptuła Paweł 1, Krawczyk 1 oraz Żółtak, Kondracki.