Towarzysko: Katar wziął rewanż na Niemcach. Popis Markovicia

Reprezentacja Kataru niespodziewanie pokonała w niedzielę Niemców 28:26 (14:11) w drugim towarzyskim spotkaniu obu zespołów. Zespół Valero Rivery wziął tym samym rewanż za piątkową porażkę różnicą 15 bramek.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Newspix / NORBERT BARCZYK

W niedzielnym meczu w Berlinie wicemistrzowie świata zagrali co najmniej o klasę lepiej, niż dwa dni wcześniej w Lipsku. Wówczas młody niemiecki zespół dał rywalom pokazał skutecznej gry w obronie i w ataku, dzięki czemu zasłużenie wygrał 32:17. W niedzielę z kolei to katarska drużyna była stroną dominującą, w drugiej połowie prowadząc nawet różnicą sześciu trafień.

Niemcy tylko na początku meczu dotrzymywali kroku rywalom. Remis utrzymywał się do 18. minuty i stanu 7:7. Później wicemistrzowie świata przejęli inicjatywę i na przerwę zeszli prowadząc 14:11.

Dobre zawody w barwach reprezentacji Kataru rozegrali pochodzący z Czarnogóry bramkarz Goran Stojanović oraz prawy rozgrywający Zarko Marković. Ten drugi z ośmioma trafieniami był najlepszym strzelcem zespołu.

W 35. minucie przewaga zespołu Valero Rivery wzrosła do stanu 18:12 i w zbliżonych rozmiarach utrzymywała się do 55. minuty (26:21). W końcówce Niemcy rzucili się do odrabiania strat, ale wystarczyło to tylko do zmniejszenia rozmiarów porażki do dwóch bramek (24:26).

W składzie katarskiego zespołu po raz kolejny wystąpił tylko jeden zawodnik urodzony w Katarze. Resztę graczy stanowili naturalizowani szczypiorniści.