PGE Stal ściąga posiłki ze Wschodu. Rosjanin i Ukrainiec w Mielcu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Rosjanin Siergiej Dementiew oraz Ukrainiec Aleksander Kirilenko zasilili szeregi PGE Stali Mielec. Kierownictwo walczących o utrzymanie w PGNiG Superlidze mielczan robi co w ich mocy, by rozgrywający ze Wschodu zagrali już w sobotę w Zabrzu.

Dementiew i Kirilenko to kolejni zawodnicy, którzy dołączyli do ekipy Tadeusza Jednoroga w trakcie obecnych rozgrywek. W połowie października szeregi PGE Stali zasilili prawy rozgrywający Michał Krygowski oraz serbski playmaker Marko Davidović, z kolei pod koniec listopada do drużyny trafił Ukrainiec Jewgen Krawczenko.

Pochodzący z Rosji i Ukrainy nowi zawodnicy będą jednymi z bardziej doświadczonych graczy ekipy z Mielca. 28-letni lewy rozgrywający Dementiew przeniósł się do PGE Stali z Permskich Niedźwiedzi, w barwach których występował w Pucharze EHF. We wcześniejszym klubie - Kaustiku Wołgograd, rywalizował z kolei w Pucharze Zdobywców Pucharów.

Kirilenkę kibice w Mielcu mogą już trochę kojarzyć, bo wraz z ZTR-em Zaporoże przyjeżdżał w minionych latach do Polski regularnie na mecze sparingowe. 29-letni środkowy rozgrywający zanim trafił do ekipy z Zaporoża występował w HC Portowiku Jużny i Mieszkowie Brześć. Podobnie jak Dementiew, ma na koncie grę w europejskich pucharach (Puchar EHF, PZP, Challenge Cup).

Kierownictwo mieleckiego klubu stara się teraz o jak najszybsze zgłoszenie zawodników do występów w PGNiG Superlidze Mężczyzn. - Do meczu w Zabrzu mamy jeszcze ponad 24 godziny, więc liczę, że uda się nam wszystko załatwić - mówi kierownik drużyny, Jakub Tokarz.

Sobotnie spotkanie w Zabrzu rozpocznie się o godz. 18:00. PGE Stal na mecz pojedzie bez kontuzjowanych Michała Obiały, Pawła Wilka i Damiana Kostrzewy.

Źródło artykułu: