MKS Selgros Lublin - Energa AZS Koszalin: Mistrz Polski przerwał złą passę

W spotkaniu 19. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, nie dał większych szans Enerdze AZS Koszalin.

Tomasz Rosiński

Lublinianki po dwóch kolejnych porażkach z Pogonią Baltica Szczecin oraz Metraco Zagłębiem Lubin chciały w końcu sprawić radość swoim kibicom. Jednak na drodze mistrzyń kraju stanęły koszalinianki, które w ostatnim czasie znajdowały się w bardzo dobrej formie, a po raz ostatni przegrały 11 listopada 2015 roku.

Przyjezdne od początku rywalizacji starały się narzucić swój styl gry, a świetnie w ataku radziła sobie obrotowa Hanna Sądej, która wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 4:2 w 8. minucie spotkania. MKS bardzo szybko potrafił opowiedzieć, zaś sprawy w swoje ręce postanowiła wziąć Marta Gęga, którą wsparła Karolina Bijan (5:4 w 11. minucie).

Przez pewien czas trwała wymiana ciosów, natomiast około 22. minuty swoim przeciwniczkom chciał odskoczyć AZS Koszalin, który po zagraniu Małgorzaty Trawczyńskiej wygrywał 8:6. Ponownie nic sobie z tego nie zrobiła lubelska drużyna, która cztery minuty później odrobiła straty z nawiązką (10:9). Końcówka pierwszej połowy należała do podopiecznych Sabina Włodek, wśród których brylowała Kristina Repelewska i to dzięki niej miejscowa ekipa triumfowała w inauguracyjnej odsłonie 12:9.

Tuż po zmianie stron obydwa zespoły agresywnie grały w obronie, przez co sędziowie często karali szczypiornistki z Lublina i Koszalina 2-minutowymi wykluczeniami. Ciężar gry na swoje w lubelskich szeregach starała się brać Charzyńska, zaś Selgros kontrolował boiskowe wydarzenia (17:14 w 45. minucie).

Agnieszka Kocela i spółka dobrze grały w obronie, co przełożyło się na wynik na tablicy świetlnej (20:15). W końcowym rozrachunku MKS Selgros Lublin po raz trzynasty z rzędu pokonał Energę AZS Koszalin, w tym wypadku 25:19.

MKS Selgros Lublin - Energa AZS Koszalin 25:19 (12:9)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Dżukiewa - Quintino 3, Bijan 2, Repelewska 3, Kocela 3, Rola, Gęga 4, Kozimur 2, Drabik 2, Skrzyniarz, Charzyńska 5, Szarawaga 1.
Karne: 1/2.
Kary: 8 min.

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch - Kołodziejska 4, Michałów 2, Roszak 3, Stasiak 2, Budnicka, Trawczyńska 2, Domaros, Chmiel 1, Kaczanowska, Błaszczyk 1, Nieściaruk, Sądej 3, Nowicka 1.
Karne: 2/3.
Kary: 10 min.

Kary: MKS Selgros Lublin - 8 min. (Gęga - 4 min., Kocela - 2 min., Repelewska - 2 min.); dla Energi AZS Koszalin - 10 min. (Roszak - 2 min., Stasiak - 2 min., Nowicka - 4 min., Chmiel - 2 min.).

10. KPR Ruch Chorzów 18 3 1 0 0 17 458:577

Czy uważasz, że MKS Selgros Lublin obroni tytuł mistrza Polski w sezonie 2015/2016?