Liga Mistrzyń: Rostów-Don zatrzymany na Węgrzech! Hit kolejki nierozstrzygnięty

W 4. kolejce rundy głównej Ligi Mistrzyń, rosyjski zespół Rostów-Don zremisował na wyjeździe z węgierskim FTC Rail Cargo Hungaria.

Tomasz Rosiński
Piłka ręczna / Piłka ręczna

W tym sezonie mistrzynie Rosji wygrywają mecz za meczem i były faworytkami pojedynku na Węgrzech.

Od początku rywalizacji zawodniczki z Budapesztu walczyły bardzo ambitnie w każdej akcji, dzięki czemu potrafiły dotrzymywać kroku przyjezdnym (6:6 w 15. minucie). Co prawda drużyna z Rostowa nad Donem w 20. minucie wygrywała 10:8, ale ostatni fragment pierwszej połowy należał do gospodyń i to one tuż przed przerwą wypracowały sobie dwa gole przewagi (15:13).

Po zmianie stron wynik ciągle oscylował wokół remisu i nikomu nie udawało się odskoczyć na bezpieczny dystans. Kiedy szczypiornistki FTC Rail Cargo w 57. minucie objęły prowadzenie 29:27, wydawało się, że gospodynie będą w stanie zdobyć komplet punktów podczas tej konfrontacji. Jednak ostatnie słowo należało do Jekateriny Iliny i spółki, a potyczka zakończyła się podziałem oczek (29:29).

FTC Rail Cargo Hungaria - Rostów-Don 29:29 (15:13)
Najwięcej bramek: dla FTC Rail Cargo Hungaria - Luca Szekerczes i Szandra Szollosi-Zacsik - po 6; dla Rostów-Don - Jeakterina Ilina 9, Regina Szymkute 8.