Puchar EHF: Pewne zwycięstwo zespołu Polaków, wielki pościg Dinama

SC Magdeburg wygrał spotkanie pierwszej kolejki fazy grupowej z Aalborg Handbold 25:19. Ze zwycięstw cieszyli się także zawodnicy z Bukaresztu i Silkeborga.

Po trzydziestu minutach gry w Palau d'Esports de Granollers gospodarze prowadzili siedmioma bramkami 20:13 i wydawało się, że wszystko mają pod swoją kontrolą. W drugiej części meczu zawodnicy Dinama Bukareszt odrobili jednak przewagę Hiszpanów i po szaleńczej końcówce to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Bramkę na wagę wygranej rzucił Ibrahim Diaw - najskuteczniejszy zawodnik rumuńskiej ekipy w ostatnich minutach. Gospodarzom nie pomógł nawet fantastycznie dysponowany Sole Sala - autor dziesięciu trafień.

Pewne zwycięstwo zanotowali za to szczypiorniści z Magdeburga - zespół, w którym występuje trzech Polaków - Andrzej Rojewski i bracia Gębala wygrał z duńskim Aalborg Handbold. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Robert Weber. Magdeburczycy prowadzili przez całe spotkanie i ostatecznie wygrali różnicą sześciu bramek. Znany z występów na polskich parkietach Zeljko Musa wystąpił w spotkaniu, ale nie rzucił żadnej bramki, próbował tylko raz.

Podobnie jak SC Magdeburg, bez żadnych problemów wygrało także Bjerringbo-Silkeborg. Duńczycy rozprawili się z Francuzami z Saint Raphael 31:26. Spotkanie było zacięte do 20. minuty, później Skandynawowie konsekwentnie budowali swoją przewagę i pewnie kontrolowali przebieg pojedynku.

Grupa A

Fraikin BM Granollers - Dinamo Bukareszt 28:29 (20:13) Najwięcej bramek dla Granollers: Sole Sala 10, Figueras Trejo 5, Magalhaes Pacheco 4; Najwięcej bramek dla Dinamo: Pierre Ragot 5, Ciprian Sandru 5, Mihai Asoltanei 4.

SC Magdeburg - AaB Aalborg Handbold 25:19 (12:9) Najwięcej bramek dla SC Magdeburg: Weber 6, Zelenovic 5, Damgaard Nielsen 4; Najwięcej bramek dla AaB Aalborg: Jensen 4, Larsen 4, Antonsen 3, Engelbrecht 3, Tvedten 3.

Grupa C

Bjerringbro-Silkeborg - Saint Raphael Var HB 31:26 (15:12) Najwięcej bramek dla Bjerringbro: Christiansen 7, Hundstrup 6, Knudsen 6, Hansen 5, Skube 3; Najwięcej bramek dla Saint Raphael: Caucheteux 7, Lynggaard 4, Abily 3, Atlason 3.