WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kto selekcjonerem reprezentacji Polski? Do ZPRP dotarło 12 zgłoszeń

12 zgłoszeń dotarło do ZPRP w konkursie na selekcjonera reprezentacji Polski. Są wśród nich zarówno polskie, jak i zagraniczne nazwiska. Komisja konkursowa koperty otworzy w poniedziałek.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
WP SportoweFakty / Leszek Stępień

- Na jednych jest adres nadawcy, a na innych nie ma - uspokaja w rozmowie z WP SportoweFakty dyrektor sportowy Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Jerzy Eliasz.

Wiadomo, że do konkursu zgłosili się między innymi Piotr Przybecki, Damian Wleklak, Rafał Kuptel, Jarosław Cieślikowski, Marcin Lijewski oraz Krzysztof Kisiel. Na jednej z kopert jest ponadto nazwisko byłego selekcjonera reprezentacji Wielkiej Brytanii, Dragana Djukicia. Do ZPRP wysłane zostały także dokumenty Talanta Dujszebajewa.

Pełną listę kandydatów do roli selekcjonera reprezentacji Polski poznamy w poniedziałek. Wtedy otwarte zostanę wszystkie koperty. Na razie przy Puławskiej czekają jeszcze na aplikacje, które mogą dotrzeć drogą pocztową.

Komisja konkursowa - w jej składzie obok Eliasza są także Zygfryd Kuchta, Jerzy Noszczak oraz Wojciech Kudlik z Ministerstwa Sportu i Turystyki - sprawdzi wnioski pod względem formalnym i wybierze dwóch kandydatów, których zarekomenduje Zarządowi ZPRP.

26 lutego zaplanowano prezydium. Posiedzenie Zarządu odbędzie się dzień później. Wtedy powinniśmy poznać nazwisko nowego selekcjonera Biało-Czerwonych.

- Chcemy podpisać z trenerem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia. Konkretne cele wynikowe zostaną zdefiniowane już w samej umowie - wyjaśnia Kuchta. Podstawowym będzie awans do turnieju olimpijskiego (kwalifikacje odbędą się w kwietniu w Gdańsku) oraz do przyszłorocznych mistrzostw świata (w czerwcu zagramy z Holandią).

Część wynagrodzenia nowego selekcjonera pokryje ministerstwo. Może ono współfinansować kontrakt trenera kwotą do 8,5 tysiąca złotych miesięcznie.

Kamil Kołsut

Zobacz wideo: Arkadiusz Milik wróci do Polski?

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (18):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • EQ Iskra 0
  Tylko K. Kisiel! Gość dogłębnie poznał meandry piłki ręcznej, jest elokwentny, wszyscy zawodnicy wręcz drżą, taki bije z niego autorytet i doświadczenie. Najpierw niech zostanie trenerem Wisły, potem reprezentacji a stąd już prosta droga do władzy nad światem! Jedynym zagrożeniem jest Bogdan Kowalczyk, który pewnie niepodpisaną kopertę wysłał żeby nadziei konkurencji nie zabierać, oraz Cieślikowski, który profilaktycznie wysłał 5 kopert żeby zwiększyć swoje szanse (ciągle sądzi, że to będzie losowanie) ;)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • incormed 2
  Według mnie, nie ma co porównywać pracy Talanta dla Węgrów do potencjalnej pracy z Polską. Głównie dlatego, że czołowi zawodnicy (L. i K. Nagy, Mikler, Ancsin) nie prezentowali się dobrze. W kadrze mieli sporo młodych grajków, którzy w przyszłości mogą wiele ugrać, ale nie zapominajcie, że to była ich pierwsza impreza na poziomie reprezentacyjnym seniorów (mam na myśli przede wszystkim Faluvegiego, Jamaliego, Bodo, Banhidiego, itd.). W tym momencie patrzycie tylko na wyniki, ale nie na to jakimi zawodnikami dysponowała kadra Węgier (swoją drogą strasznie zdziwił mnie brak Csaszara).
  Porównując do naszej kadry, moim zdaniem mamy nadal lepszych zawodników, a nasza siła napędowa (Jurecki, Jurkiewicz, Lijewski) jeszcze może kilka lat pograć i przynieść nam radochę :) Cieszy mnie również, że nie ma co narzekać na następców, bo można znaleźć ich wielu, ale trzeba mieć do tego oko. Nazwiska: Gębala, Genda, Kornecki, Morawski, Piechowski, Daszek, Walczak (znając życie kogoś pominąłem...) jeszcze zaistnieją w światowym handballu.
  Jak dla mnie Dujszebajew mógłby przejąć kadrę, ale np. z Przybeckim/Lijewskim/Wleklakiem/Lisem jako asystentem albo nawet drugim trenerem.
  Pozdrawiam
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • dział analiz 0
  Poszły konie po betonie,
  wielka Pardubicka wzrusza.
  Choć wielu przeszkód nie widzi,
  do wyścigu chętnie rusza.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (15)
Pokaż więcej komentarzy (18)
Pokaż więcej komentarzy (18)
Pokaż więcej komentarzy (18)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×