KPR Jelenia Góra - UKS PCM Kościerzyna: Dobra forma Jelonki. Beniaminek rozbity

KPR Jelenia Góra po raz drugi w sezonie ograł UKS PCM Kościerzyna i zdobył bardzo ważne punkty w kontekście utrzymania w PGNiG Superlidze. Ekipa z Karkonoszy rozbiła beniaminka, wygrywając 29:17.

Małgorzata Boluk
KPR i UKS PCM Kościerzyna to główni rywale w walce o utrzymanie i miejsce w barażach. Drużynom przyszło zmierzyć się ze sobą już w pierwszej kolejce play-outów. Sobotni mecz miał dla obu klubów niebagatelne znaczenie. W razie zwycięstwa, jeleniogórzanki zrównałyby się punktowo z beniaminkiem. Natomiast w przypadku wygranej przyjezdnych, kościerski zespół miałby nad swoim przeciwnikiem cztery "oczka" dystansu.

Gospodynie spotkania już w pierwszych minutach wzięły sprawy w swoje ręce i narzuciły rywalkom swój styl gry. W ciągu pięciu minut zespół szkoleniowca Mirosława Saneckiego zbudował dystans o wysokości trzech bramek.

Po kolejnych trafieniach Anny Mączki i Aleksandry Uzar przewaga jeleniogórzanek wzrosła do pięciu oczek, ale tuż przed przerwą zaczęła niepokojąco topnieć. Wówczas popis umiejętności dała Adrianna Górna, dzięki której kościerski beniaminek doprowadził w 29. minucie do wyrównania.

Po zmianie stron KPR uciekł rywalkom na bezpieczny dystans i sukcesywnie zwiększał przewagę. Duża w tym zasługa Katarzyny Demiańczuk, która w drugiej połowie zamurowała bramkę, odbierając drużynie przeciwnej chęci do gry.

KPR Jelenia Góra - UKS PCM Kościerzyna 29:17 (11:10)

KPR: Demiańczuk, Hoffman - A. Mączka 9, Uzar 6, Kobzar 5, Załoga 4, M. Mączka 2, Michalak 2, Bielecka 1, Grobelska, Tomczyk, Jasińska, Bilenia.