MTS Chrzanów górą w derbach Małopolski

W 17. kolejce I ligi grupy B w Tarnowie zespół SPR-u podejmował MTS Chrzanów. Były to kolejne derby Małopolski, które dostarczyły kibicom sporo emocji.

Piotr Sądowicz

W początkowej fazie meczu lepiej spisywali się gospodarze, którzy wypracowali sobie dwie bramki przewagi. W 13. minucie tarnowianie wygrywali 6:4. Od tego momentu na boisku zaczęli dominować goście, którzy zdobyli siedem bramek z rzędu! Warto podkreślić, że pięć z nich zdobył Kamil Kirsz. Gospodarze dążyli do zniwelowania przewagi MTS-u, jednak oba zespoły zeszły do szatni przy pięciobramkowym prowadzeniu drużyny z Chrzanowa.

Po zmianie stron trzy pierwsze trafienia były autorstwa szczypiornistów z Chrzanowa, którzy w 35. minucie wygrywali już 20:12. Tarnowianie szybko odrobili trzy bramki, jednak w 42. minucie MTS znów prowadził różnicą ośmiu goli. Od tej pory przewaga gości zaczęła systematycznie topnieć, w 52. minucie po trafieniu Dariusza Kubisztala, było już tylko 24:21 dla MTS-u. W końcówce spotkania tarnowscy zawodnicy popełnili kilka błędów, a dodatkowo ich rzuty bronił Marcin Górkowski, w efekcie czego przewaga gości cały czas wynosiła minimum trzy bramki. Zwycięstwo MTS-u Chrzanów przypieczętował w ostatniej minucie Maciej Sieczka.

Zwycięstwo MTS-u Chrzanów w derbach Małopolski sprawiło, że coraz ciekawiej wygląda sytuacja w tabeli. Aż pięć zespołów ma aktualnie po 14 punktów, a różnica między szóstym a dwunastym miejscem wynosi tylko 2 punkty!

SPR Tarnów - MTS Chrzanów 25:29 (12:17)

SPR: Ciochoń, Barnaś, Nowak M. - Nowak Ł. 6, Misiewicz 5, Karwowski 4, Szatko 2, Grzesik 2, Kubisztal 2, Kowalik 2, Dutka 1, Jewuła 1, Sanek, Wajda, Niemiec B.