Polski Cukier Pomezania - Wybrzeże: Gdańszczanie dalej od awansu. Wiak pogrążył kolegów

Jeszcze dziesięć minut przed końcem Wybrzeże Gdańsk prowadziło 25:18. Później jednak znakomicie zagrali gospodarze z Malborka, dla których rekordową liczbę bramek rzucił były zawodnik Wybrzeża - Mateusz Wiak.

Michał Gałęzewski

Początek spotkania rozpoczął się planowo. Faworyci z Gdańska, którzy w pierwszej rundzie rozgromili Polski Cukier-Pomezanię ponownie wyszli na pewne prowadzenie. Po rzucie Pawła Ćwiklińskiego, w 8. minucie było już 2:5. W zespole z Malborka grał jednak niezwykle skuteczny Mateusz Wiak. Zawodnik, który nie zabawił na długo w Wybrzeżu wyprowadził swój zespół na remis.

Pod koniec pierwszej połowy gdańszczanie, dla których bramki potrafiła zdobywać większa liczba zawodników ponownie wyszli na prowadzenie, a po rzucie Wojciecha Prymlewicza, na minutę przed przerwą prowadzili już 15:10. Gospodarze szybko zmniejszyli stratę do dwóch bramek.

W środkowej części drugiej połowy goście ponownie zaatakowali. Gdy na dziesięć minut przed końcem bramkę rzucił Łukasz Rogulski, na tablicy wyników widniał rezultat 18:25. Dodatkowo w tym samym czasie w Lesznie Real Astomal prowadził z Warmią Traveland i wydawało się, że gdańszczanie zrównają się punktami z liderem!

W Lesznie dobrze zaczęli jednak grać goście, a w Malborku gospodarze. Rzucili siedem bramek z rzędu i gdy trafił Marek Boneczko, na minutę przed końcem był już remis! Wybrzeże co prawda wyszło na jednobramkowe prowadzenie, jednak wynik rzutem w ostatnich sekundach ustalił Szymon Nowaliński. Polski Cukier Pomezania zremisowała z Wybrzeżem i umocniła się na siódmej pozycji. Gdańszczanie ponownie mają pod górkę w kontekście walki o awans.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Wybrzeże Gdańsk 27:27 (12:15)

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela - Wiak 13, Nowaliński 5, Michałów 3, Nawrocki 2, Cielątkowski 1, Gryz 1, Dawidowski 1, Boneczko 1 oraz Maluchnik, Dobosz.