Francja: Paweł Podsiadło postawił się Montpellier, siedem goli Polaka

Paweł Podsiadło szybko zareagował na zmianę selekcjonera reprezentacji Polski. Doświadczony zawodnik zdobył siedem bramek w meczu Montpellier Agglomeration - USAM Nimes Gard (30:27).

Kamil Kołsut
Newspix

Polak był czołowym zawodnikiem swojej drużyny. Podsiadło oddał na bramkę rywali aż dwanaście rzutów, siedem z nich kończyło się golami. Nie wykonywał karnych, miał cztery straty. Więcej bramek od niego zdobył tylko Dragan Gajić.

Nimes długo walczył z wyżej notowanym rywalem jak równy z równym. Więcej - zespół Podsiadły w pierwszej połowie prowadził z uczestnikiem Ligi Mistrzów nawet różnicą pięciu goli (12:7). Gospodarze wytrzymali jednak presję i zaczęli odrabiać straty. Jeszcze na trzy minuty przed końcem spotkania był remis (27:27), później do siatki trafiali już jednak tylko zawodnicy Montpellier.

Obie drużyny po siedemnastu kolejkach są w tabeli sąsiadami. Nimes z szesnastoma punktami jest dziewiąty. Montpellier ma na koncie dwa oczka więcej i zajmuje ósme miejsce. Zespół Podsiadły do podium traci cztery punkty.

W następnej kolejce - 16 marca - Nimes zagra na własnym parkiecie z Tremblay-en-France HB.

Montpellier Agglomeration HB - USAM Nimes Gard 30:27 (14:14)
Najwięcej bramek: dla Montpellier - Dragan Gajić 8, Jure Dolenec 7, Diego Simonet 5; dla Nimes - Paweł Podsiadło, Benjamin Gallego - po 7, Snorri Stein Gudjonsson 4.