Słowenia: Gorenje Velenje znów wygrywa, Michał Szyba z dwoma golami

Gorenje Velenje wygrało na własnym parkiecie z RK Slovenj Gradec 34:23 i objęło prowadzenie w tabeli ligi słoweńskiej. Dwie bramki zdobył reprezentant Polski, Michał Szyba.

Kamil Kołsut
Michał Szyba WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński / Na zdjęciu: Michał Szyba

Mecz od początku był widowiskiem jednostronnym. Wystarczył kwadrans, by gospodarze prowadzili 11:3! Piorunującemu otwarciu najmocniej przysłużyli się Rok Ovincek i Rok Golcar, którzy w ciągu kilkunastu minut zdobyli po trzy bramki.

Zawodnicy Gorenje pierwszą połowę zakończyli z dziewięcioma golami przewagi i w drugiej mogli nieco spuścić z tonu. Mecz się wyrównał, trafiać zaczęli też goście. Najwięcej bramek - sześć - zdobył dla nich Jaka Malus.

Szyba z golami do gry zespołu włączył się dopiero po przerwie. Trafił dwa razy. Raz z szóstego, raz z dziewiątego metra. Rzucał czterokrotnie.

Gospodarze, dzięki wygranej, awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Szyba i koledzy rozegrali jednak jeden mecz więcej niż Celje Pivovarna Lasko. Kolejne spotkanie ligowe czeka Gorenje w sobotę. Ich rywalem będzie RK Cimos Koper.

RK Gorenje Velenje - RK Slovenj Gradec 34:23 (15:6)
Najwięcej bramek: dla Gorenje - Niko Medved 6, Mario Sostarić, Rok Golcar - po 5; dla Slovenja - Jaka Malus 6, Uros Stumpfl 5, Franci Poklik 3.