Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Monika Głowińska: Dlaczego teraz to my nie mamy wygrać w Koszalinie?

Pogoń Baltica Szczecin przegrała pierwszy mecz o awans do Final Four Pucharu Polski z Energą AZS Koszalin. Zespół z Grodu Gryfa postawił się w trudnej sytuacji. - Nie zwieszamy głów - przyznaje Monika Głowińska.
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Zawody w Szczecinie pomiędzy miejscową Pogonią Baltica a Energą AZS Koszalin nie przebiegały po myśli gospodyń. Miejscowe od początku zawodów zmuszone były gonić wynik. Choć w takiej sytuacji wcześniej też się już znajdowały, zawsze wracały na właściwe tory i odmieniały losy widowiska. Tym razem tak się nie stało. - Od początku mecz nie układał się pod nasze dyktando. Nie tak go sobie założyłyśmy - przyznała tuż po spotkaniu Monika Głowińska.

Kapitan szczecinianek jako jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy wskazała na zbyt dużą nonszalancję w defensywie oraz małą liczbę piłek adresowanych do szybkich skrzydłowych. - Na początku zagrałyśmy zbyt "lajtowo" w obronie. Nie wykorzystałyśmy kontry w drugie tempo, bo generalnie to jest nasza mocna strona - przypomniała sama zainteresowana.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Z takiego założenia zdają się wychodzić granatowo-bordowe, które już teraz zapowiedziały odwet. - W każdym razie wniosek może być jeden: to jest dwumecz, koszaliniaki wygrały u nas dwoma bramkami, dlaczego my nie możemy tam wygrać trzema? - zapyta retorycznie Głowińska. - Taki jest nasz cel. Musimy odrobić te dwie bramki i wygrać minimum trzema - dodała.

Środkowa rozgrywająca na koniec przyznała, że zmiana wyniku (z 16:14 zrobiło się 17:20) to efekt piękna kobiecego sportu. Podkreśliła, że przegrana bitwa nie oznacza przegrania wojny. - To jest właśnie to piękno sportu, szczególnie kobiecego sportu. Wynik może się zmienić z minuty na minutę, czego wszyscy w Szczecinie byli świadkami. Nie zwieszamy głów. To dopiero pierwsza połowa. Mecz kończy się w Koszalinie po 60 minutach - skwitowała sama zainteresowana.

Pogoń Baltica odrobi stratę z pierwszego meczu i ponownie zagra w Final Four Pucharu Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

 • Kuba Andruk Zgłoś komentarz
  Jest poważny problem z Pucharem Polski!!!!!!!!!!!!!!!!! Dwa lata temu były WIELKIE KONTROWERSJE przy okazji ćwierćfinałowych meczów Pogoni z Montexem, a rok temu w meczach Zagłębia z
  Czytaj całość
  Politechniką. W obu przypadkach awansowali późniejsi organizatorzy FF przy/dzięki pomocy blacków. Organizacja Final Four to takie kukułcze jajko, którego nikt za bardzo nie chce. Lublin, Gdynia nie zainteresowane, Koszalin może i chciałby ale za biedny, Elbląg raczej nie awansuje. Zostają Lubin i Szczecin, które organizowały turnieje w ostatnich dwóch latach, bez sukcesu sportowego zresztą. Jeżeli będzie Lubin to mecz w Koszalinie będzie fantastycznym widowiskiem, ale jeżeli najlepszą ofertę złoży Szczecin..... Czy zprp może podać PRZED MECZEM w Koszalinie ogłosić gdzie będzie FF, np. że w Lubinie?????
  • Piotr Barwinek Zgłoś komentarz
   Hmmm w Szczecinie sędziowie byli z Lubina a w Gdańsku że Szczecina... Hhhmmm
   • Kuba Andruk Zgłoś komentarz
    To tylko sport, jak będziecie lepsze to nie ma problemu, ALE WYGRAJCIE W UCZCIWEJ WALCE!!!!! ŻEBY SIĘ PO WASZYM AWANSIE NIE OKAZAŁO ŻE FF ORGANIZUJE SZCZECIN!!!!!!!!!!
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×