Challenge Cup: Newa Sankt Petersburg i Wacker Thun poza rozgrywkami

Rosyjska Newa Sankt Petersburg oraz szwajcarski Wacker Thun pożegnały się z rozgrywkami Challenge Cup. W półfinale pucharu znalazły się aż dwa kluby z Portugalii oraz po jednej drużynie z Czech i Norwegii.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Portugalskie zespoły wskazywane są na faworytów półfinałowych pojedynków. To właśnie one wyeliminowały w ćwierćfinale z gry wspomniane już Wacker Thun oraz Newę Sankt Petersburg - S.L. Benfica okazała się lepsza od drugiej z tych drużyn, a ABC/UMinho ograło pierwszą.

Benfica i ABC/UMinho także przed rokiem znalazły się w półfinale Challenge Cup. Zespół z Lizbony uległ wówczas HC Odorheiu Secuiesc, które z kolei przegrało finałowy dwumecz z ABC/UMinho.

Półfinałowe spotkania tegorocznej edycji rozegrane zostaną w terminie 23-24 kwietnia oraz 30 kwietnia - 1 maja. Finały zaplanowane zostały na drugą połowę maja.

1/4 finału Challenge Cup:
FyllingenBergen (Norwegia) - FIQAS Aalsmeer (Holandia) 31:20 i 24:28
ABC/UMinho (Portugalia) - Wacker Thun (Szwajcaria) 30:23 i 34:34
S.L. Benfica Lizbona (Portugalia) - Newa Sankt Petersburg (Rosja) 24:20 i 25:27
KV Sasja (Belgia) - HC Dukla Praga (Czechy) 27:27 i 23:29

Pary 1/2 finału Challenge Cup:
S.L. Benfica Lizbona - FyllingenBergen
ABC/UMinho - Dukla Praga

Zobacz wideo: Skrót meczu Szwajcaria - Bośnia i Hercegowina (0:2). Zobacz przepiękną bramkę Pjanica Skrót meczu Szwajcaria - Bośnia i Hercegowina (0:2). Zobacz przepiękną bramkę Pjanica

Źródło: TVP S.A.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×