PP: Metraco Zagłębie - AZS Łączpol AWFiS: Gospodynie potwierdziły wysoką formę

W rewanżowym meczu 1/4 PGNiG Pucharu Polski Metraco Zagłębie nie miało większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Lubinianki już w pierwszej połowie prowadziły różnicą dziesięciu bramek, a ostatecznie wygrały 32:23.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Po czterobramkowym zwycięstwie w Gdańsku, zawodniczki Metraco Zagłębia przed własną publicznością musiały już tylko postawić kropkę nad i, by awansować dalej. Co prawda drużyna prowadzona przez Jerzego Cieplińskiego dobrze zaczęła mecz i gdy trafiła Katarzyna Skonieczna przyjezdne prowadziły 2:1, jednak chwilę później zaczęły dominować gospodynie.

Metraco Zagłębie w ciągu sześciu minut rzuciło sześć bramek z rzędu i gdy trafiła Zana Marić, podopieczne Bożeny Karkut prowadziły już 7:2. Zawodniczki znad morza starały się jeszcze odpowiedzieć, jednak były bezradne wobec znakomicie zorganizowanych szczypiornistek z Lubina. Po bramce Kingi Lalewicz na trzy minuty przed przerwą było już 16:6.

Tuż przed przerwą Karolina Kalska zdołała jeszcze zmniejszyć stratę do dziewięciu bramek, ale po zmianie stron ponownie świetnie zaczęły grać faworytki środowego meczu. W końcu gdy trafiła Mariola Wiertelak, w 38. minucie wyszły na rekordowe prowadzenie w tym spotkaniu - 23:10.

Gdańszczanki mimo beznadziejnej sytuacji się jednak nie poddały. Skuteczne były Marta Dąbrowska i Marta Tomczyk. Na kwadrans przed końcem na tablicy wyników widniał rezultat 24:16. Wciąż jednak sytuację na boisku kontrolowały Miedziowe.

Po kilku udanych akcjach, Metraco Zagłębie ponownie prowadziło różnicą jedenastu bramek - 28:17. Do ostatnich minut lubinianki nie dały zbliżyć się do siebie rywalkom i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 32:23. Oznacza to, że drużyna z Lubina będzie walczyła w Final Four PGNiG Pucharu Polski.

Metraco Zagłębie Lubin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 32:23 (17:8)

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka - Premović 7, Obrusiewicz 4, Wiertelak 4, Marić 3, Lalewicz 3, Milojević 3, Semeniuk 2, Paluch 2, Jochymek 1, Walczak 1, Konofał 1, Załęczna 1 oraz Robótka.