Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tal(e)nt Dujszebajew i witaj Rio!

Reprezentacja Polski w dobrym stylu pokonała najsilniejszego rywala w walce o igrzyska olimpijskie w Rio. Kibice zgromadzeni w Egro Arenie i przed telewizorami mogą czuć satysfakcję. Najtrudniejsze zadanie za nami. Czas postawić kropkę nad i.
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Tałant Dujszebajew w koszulce reprezentacji Polski Materiały prasowe / ZPRP / Tałant Dujszebajew w koszulce reprezentacji Polski

W piłce ręcznej za czasów Michaela Bieglera było tak, jak w piłce nożnej. Wszyscy doradzali i każdy wiedział, o czym mówi i gdzie popełniano błędy. Słów krytyki nie szczędził wówczas nikt. W piłce kopanej przyszedł w końcu czas na Adama Nawałkę, w ręcznej na Tałanta Dujszebajewa. Obu cechuje podobne rozumowanie: żelazną wagę przykładają do taktyki, która w tych czasach ma kapitalne znaczenie.

Od pierwszej minuty było widać, że Biało-Czerwoni grają zupełnie inaczej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Wielu zapyta, jak to możliwe. Odpowiedź jest prosta. Kluczową rolę odgrywa trener, który wie, o co chodzi. Dujszebajew najwyraźniej wie. Odmienił grę Polaków niemal w mgnieniu oka. Owszem, że na pierwsze oceny przyjdzie jeszcze czas, ale nikt nie powie, że nie widać różnicy!

Kiedy widziałem minę Przemysława Krajewskiego podczas przerwy na żądanie, pomyślałem sobie, że Kirgiz od początku zyskał wielki szacunek i respekt. Krajewski był wpatrzony w tego trenera niczym syn w swojego ojca, albo jeszcze inaczej, niczym ktoś, kto spotkał swojego idola. Widok piękny. Efekty przyszły same.

Macedonia pokonana w dobrym stylu. Pozostałe dwa spotkania powinny być jedynie formalnością. Nowa miotła zadziałała i jak to powiedział Piotr Przybecki, jeszcze będziemy się cieszyć z sukcesów kadry w Rio! Tego, że tam zagramy jestem pewien. Wcale nie tylko dlatego, że wygraliśmy ważny mecz, ale dlatego, że widziałem zupełnie inną reprezentację. Graliśmy z pomysłem, błędy się zdarzały, ale od tego jest trener, by je korygować. Czyżby nadeszła nowa era: Tal(e)nta orła Dujszebajewa?

Zobacz wideo: Wiśniewski: Jeszcze nie otwieramy szampanów

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (9)
 • mgr inż. Uthar Zgłoś komentarz
  Czemu Płockie trole cieszyć się nie umieją?
  • zielin Zgłoś komentarz
   Te możliwości widzicie na podstawie 10 minutowej przerwy bez gola? faktycznie, widać zmysł szkoleniowca, no pogratulować. Bramkę nr 10 rzucili w 14? minucie, 11 w 24? fakt nie tracili, ale
   Czytaj całość
   to bardziej błędy Macedończyków. Póki co, bez podniety, plus to brak kary dla Kusa.
   • Mania Zgłoś komentarz
    I nawet nie szczędził ostrych słów a chłopaki przyjmowali je z pokorą i co tu dużo pisać na prawdę widać różnicę w grze naszych chłopakow ! Brawo Talant! Tego chyba potrzebowała
    Czytaj całość
    nasza reprezentacja.
    • HBL Zgłoś komentarz
     Wreszcie było widać myśl taktyczną trenera, Ktoś panował nad tym co się działo na parkiecie. Teraz widać ile znaczy trener w piłce ręcznej. Zupełnie inna drużyna, ustawiona
     Czytaj całość
     wiedząca co grać, Po tygodniu współpracy.
     • HANDBALL PL Zgłoś komentarz
      Było widać różnice nie da się ukryć. Wskazówki z ławki szły przez pełne 60 minut. Myślę że więcej było ich w dzisiejszym meczu niż przez całą kadencję Bieglera.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×